Kabineti i Erdoganit: Pas grusht-shtetit në 2016 janë mbyllur gjithsej 53 gazeta, 6 agjenci lajmesh, 20 revista dhe 16 kanale televizive

Kabineti i Erdoganit: Pas grusht-shtetit në 2016 janë mbyllur gjithsej 53 gazeta, 6 agjenci lajmesh, 20 revista dhe 16 kanale televizive

Zëvendëspresidenti i Turqisë, Fuat Oktaj, në pyetjen e deputetes nga radhët e partisë opozitare pro kurde HDP, Muazez Orhan Ishik e publikoi listën e plotë të meduimeve dhe organizatave mediale të cilat janë mbyllur me urdhëer të qeverisë pas grusht-shtetit...

Greqia nuk do të sjell vendim zyrtar për vazhdimin e ndalesës për fluturime nga nëntë vende mes të cilave edhe Maqedonia e Veriut

Greqia nuk do të sjell vendim zyrtar për vazhdimin e ndalesës për fluturime nga nëntë vende mes të cilave edhe Maqedonia e Veriut

Në Greqi nuk ekziston vendim zyrtar për vazhdim edhe pas 1 korrikut të ndalesë për fluturime nga nëntë vende, mes të cilave edhe Maqedonia e Veriut, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Autoritetet turke ndërprenë ndihmën materiale për vajzën e sëmurë me paralizë cerebrale spastike, shkaku: Babai ka qenë anëtar i lëvizjes Gylen

Autoritetet turke ndërprenë ndihmën materiale për vajzën e sëmurë me paralizë cerebrale spastike, shkaku: Babai ka qenë anëtar i lëvizjes Gylen

Autoritetet turke e kanë ndërprerë ndihmën material për Nurban Ajdin ( 28) e cila është me  paralizë kongjenitale spastike cerebrale. Ajo mori ndihmën për më shumë se gjashtë vjet, por ju ndërprerë  në kohën kur babai i saj Muammar Aydin...

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Kroaci

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Kroaci

Qeveria e Kroacisë ka vendosur masa të reja restriktive si pasojë e rritjes së rasteve të reja me koronavirus. Komfor masave, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Kosovës dhe Bosnje dhe Hercegovinës do të duhet të futen në karantinë të...

Vetëizolohet presidentja e Sllovakisë; ndihmësi i saj ka pasur kontakte me një të infektuar me koronavirus

Vetëizolohet presidentja e Sllovakisë; ndihmësi i saj ka pasur kontakte me një të infektuar me koronavirus

Presidentja e Sllovakisë, Zuzana Caputova, është futur në vetizolim, pasi një prej ndihmësve të saj ka qenë në kontakt me një person që ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Reagim i dhunshëm i policisë turke ndaj avokatëve të cilët dolën në marshin protestues

Policia turke ka përdorur masa të dhunshme në tentim që të parandalojë avokatët të cilët kishin dalë në një protestë paqësore kundër ndryshimeve të paralajmëruara në Ligjin për zgjedhjen e dhomës së avokatëve dhe Ligjit për avokat. Në pamjet e...

Në zgjedhjet në Serbi fitues absolut është SNS e Aleksandar Vuçiqit

Në zgjedhjet në Serbi fitues absolut është SNS e Aleksandar Vuçiqit

Në zgjedhjet e rregullta parlamentare, krahinore dhe lokale në Serbi, fitues absolut sipas të dhënave të IPSOS dhe Cesid, nga mbi 73 për qind e votave të përpunuara, është lista zgjedhore e Aleksandar Vuçiqit-Për fëmijët tanë, e Lidhjes përparimtare serbe...

Policia turke konfiskoi libra fetar si dëshmi për anëtarësim në të ashtuquajturën “organizatë terroriste”

Policia turke konfiskoi libra fetar si dëshmi për anëtarësim në të ashtuquajturën “organizatë terroriste”

Policia në qytetin turk Mersin ka konfiskuar  libra fetarë nga shtëpia e Xh.S. i cili akuzohet për anëtarësim në të ashtuquajturin organizatë terroriste, gjegjësisht  për anëtarësim në lëvizjen Gylen.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni