A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti

A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Shkup nuk ka saktësuar nëse do të vendosen PCR teste për qytetarët e Maqedonisë pas rritjes së numrit të të infektuarve me Kovid-19.

Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Në Shqipëri, gjatë mesnates së sotme janë shënuar dy tërmete.

Vendimi i rendësishëm në Greqi, Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale

Vendimi i rendësishëm në Greqi, Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale

Agimi i Artë në Greqi është shpallur organizatë kriminale. Gjykata e Apelit ka shpallur drejtuesit rajonalë të Agimit të Artë fajtorë për anëtarësimin në një organizatë kriminale.

Vazhdohet ndalesa për hyrje në Greqi deri më 12 tetor

Vazhdohet ndalesa për hyrje në Greqi deri më 12 tetor

Dy vendime ministrore që kanë të bëjnë me kufizimin e përkohshëm të lidhjeve tokësore, detare dhe ajrore të vendit dhe të ndalesës për hyrje të shtetasve nga vende të treta, Greqia i vazhdoi deri më 12 tetor.

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet.

6 tërmete afër Lushnjës në Shqipëri

6 tërmete afër Lushnjës në Shqipëri

Gjatë natës në Shqipëri janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj.

Kufijtë me Greqinë mbesin të mbyllur edhe në dy javët e ardhshme

Kufijtë me Greqinë mbesin të mbyllur edhe në dy javët e ardhshme

Vendimet për kufizim të përkohshëm të kufijve tokësorë me Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë, si dhe ndalesa për hyrje në Greqi të shtetasve të vendeve të treta, Greqia i vazhdoi deri më 30 shtator, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga...

Janë arrestuar 13 persona pas zjarrit në afërsi të një kampi emigrantësh në Samos

Janë arrestuar 13 persona pas zjarrit në afërsi të një kampi emigrantësh në Samos

Gjithsej 13 persona janë arrestuar në ishullin grek Samos pas zjarrit i cili e rrezikoi një kamp me emigrantë, kumtoi sot policia lokale, vetëm disa ditë pas zjarrit shkatërrues në të cilin u dogj kampi më i madh në Evropë,

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni