Madje 70 për qind nga mishi që shitet në Tiranë është me origjinë të panjohur

Madje 70 për qind nga mishi që shitet në Tiranë është me origjinë të panjohur

Madje 70 për qind e sasisë së mishit që shitet në Tiranë, nuk dihet as ku therret, e as kushtet sanitare, thakryetari i komunës, Erion Veliaj.

Në ditën e sotme të vitit 1992 filloi lufta në Bosnje Hercegovinë

Në ditën e sotme të vitit 1992 filloi lufta në Bosnje Hercegovinë

Bosnja e Hercegovina edhe pas 25 viteve nga njohja ndërkombëtare është shtet etnikisht thellë i ndarë, në të cilin nuk ka qëndrim të vetëm të tre popujve konstitutiv për atë se si në vitin 1992 edhe zyrtarisht filloi lufta në...

Thaçi: Kosova nuk hyn në NATO pa ushtrinë

Thaçi: Kosova nuk hyn në NATO pa ushtrinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova e ka të pamundur hyrjen në NATO pa themelimin e ushtrisë së saj, duke shtuar se iniciativa ligjore për formimin e Ushtrisë së Kosovës është në përputhje me Kushtetutën.

Aleksandar Vuçiq fitoi zgjedhjet për president të Serbisë

Aleksandar Vuçiq fitoi zgjedhjet për president të Serbisë

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq fitoi në zgjedhjet e djeshme presidenciale në Serbi, duke fituar rreth 55 për qind të votave, me çka që në raundin e parë është përzgjedhur shef i ri i shtetit.

Shqipja bëhet gjuhë zyrtare në Mal të Zi

Shqipja bëhet gjuhë zyrtare në Mal të Zi

Sipas autoriteteve malazeze, gjuha shqipe, përveç në Ulqin, Tuz dhe Plavë, me ligjin e ri tani zyrtarizohet edhe në Rozhajë, Podgoricë dhe Tivar.

PDK-ja zyrtarizon Kadri Veselin kandidat për kryeministër

PDK-ja zyrtarizon Kadri Veselin kandidat për kryeministër

Kadri Veseli është zyrtarisht kandidati i PDK-së për kryeministër.

GERB fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

GERB fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

Partia e ish-kryeministrit bullgar Bojko Borisov, "Qytetarë për zhvillim evropian të Bullgarisë" (GERB) ka fituar 32,5 për qind të votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, tregojnë rezultatet e para nga Komisioni zgjedhor pas 89 për qind të votave të numëruara.

Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në

Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në

Tri dikastere qeveritare tashmë i kanë deponuar opinionet për Projektligjin për Forcën e Sigurisë, të sponsorizuar nga presidenti Hashim Thaçi. Të tria i kanë thënë po përmbajtjes.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni