Mustafa: Propaganda serbe për luftë është jashtë realitetit, dialogu në fazën përfundimtare

Mustafa: Propaganda serbe për luftë është jashtë realitetit, dialogu në fazën përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për "Telegrafin" ka treguar se procesi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë ka hyrë tashmë në fazën përfundimtare, duke theksuar se në këtë fazë ka hapësirë që pala kosovare të...

Vendimi për Haradinajn shtyhet për më 2 mars

Vendimi për Haradinajn shtyhet për më 2 mars

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të e Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Vendimi pritet të merret me 2 mars, njoftojnë mediat kosovare.

Gjykata kushtetuese e Rumanisë refuzoi ta vlerësojnë dekretin kontestues qeveritar

Gjykata kushtetuese e Rumanisë refuzoi ta vlerësojnë dekretin kontestues qeveritar

Gjykata kushtetuese e Rumanisë refuzoi të denoncohet për esencën e vendimit kontestues qeveritar, i cili në ditët e fundit në rrugët nëpër qytetet më të mëdha të vendit nxori qindra mijëra rumunë, transmetuan mediat rumune.

AI alarmon për kushtet e këqija për jetë në kampet e refugjatëve në Greqi

AI alarmon për kushtet e këqija për jetë në kampet e refugjatëve në Greqi

Organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut "Amnesti interneshënëll" (AI) alarmon për kushtet për jetë të refugjatëve dhe emigrantëve në qendrat e pranimit në Greqi.

Qeveria rumune "e mbijetoi" votimin e mosbesimit në Parlament

Qeveria rumune "e mbijetoi" votimin e mosbesimit në Parlament

Qeveria socialdemokrate rumune "e mbijetoi" votimin e mosbesimit në Parlament, që ishte shtruar nga opozita qendrore e djathtiste, transmetuan mediat britanike.

Në Mitrovicë të Kosovës fillon ndërtimi i strukturës së betonit në vendin e murit

Në Mitrovicë të Kosovës fillon ndërtimi i strukturës së betonit në vendin e murit

Një mur i ndërtuar në Mitorvicë që në dhjetor të vitit të kaluar, në kohën kur nisi rivitalizimi i urës në lumin Ibër, u rrënua të dielën më 5 shkurt, pas një marrëveshjeje të arritur ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe...

Në Lesbos arritën 54 refugjatë dhe emigrantë të rinj

Në Lesbos arritën 54 refugjatë dhe emigrantë të rinj

Në 24 orët e fundit në pjesën veriore të ishullit grek Lesbos kanë arritur 54 emigrantë dhe refugjatë, përderisa në Hios dhe Samos nuk janë regjistruar arritje të reja.

Rumunët sonte do të dalin në protesta dhe kundërprotesta

Rumunët sonte do të dalin në protesta dhe kundërprotesta

Rumunët të shtatën ditë me radhë janë duke protestuar, pasi që mbrëmë mbi 600.000 persona preotestuan në tërë vendin, të mbështetur nga bashkëkombasit e tyre jashtë vendit, edhe pse Qeveria rumune e anuloi vendimin kontravers që prej fillimit shkaktoi pakënaqësi,

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni