Anija me 93 migrantë arriti në brigjet e Qipros

Anija me 93 migrantë arriti në brigjet e Qipros

Një anije me gjithsejt 93 migrantë sot arriti në brigjet e pjesës verilindore të Qipros, kumtoi policia qipriote.

Vitin e kaluar në Kosovë janë regjistruar 1.238 raste me kancer

Vitin e kaluar në Kosovë janë regjistruar 1.238 raste me kancer

Me rastin e 4 shkurtit - Ditës botërore për luftë kundër kancerit, institucionet kompetente në Kosovë dhanë të dhëna brengosëse për rritjen e personave të prekur nga knceri vitin e kaluar.

Opozita shqiptare më 18 shkurt fillon protesta masive

Opozita shqiptare më 18 shkurt fillon protesta masive

Partia më e madhe opozitare e Shqipërisë Partia Demokratike, do t’i kthehet protestave.

Protesta të mijëra rumunëve për shkak të uljes së dënimit për korrupsion

Protesta të mijëra rumunëve për shkak të uljes së dënimit për korrupsion

Mijëra rumunë dolën në rrugë gjatë të martës në mbrëmje, pasi Qeveria urgjentisht e solli dekretin kontestues, me të cilin zvogëlohet dënimi për korrupsion, me të cilin një numër i madh i politikanëve mund të kursehen nga ndjekja penale.

Haradinaj: Dialogu me Beogradin mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

Haradinaj: Dialogu me Beogradin mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Strasburg, në një intervistë për mediat franceze ka thënë se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë vetëm nëse kjo e fundit e njeh pavarësinë e Kosovës.

Prefektët e pesë ishujve grek kishin mbledhje me Ciprasin për krizën migruese

Prefektët e pesë ishujve grek kishin mbledhje me Ciprasin për krizën migruese

Kryeministri grek Aleksis Cipras dje kishte mbledhje me prefektët e Lezbosit, Hiosit, Samosit, Kosit dhe Leronit në të cilën autoritetet e ishujve nuk morën kurrfarë garancione nga Athina për zgjidhjen e problemit me krizën e refugjatëve.

Thaçi: Kapitulli i fundit i dialogut deri në njohje reciproke

Thaçi: Kapitulli i fundit i dialogut deri në njohje reciproke

Kosova dhe Serbia po hapin kapitullin e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Për më pak se dy ditë janë konfiskuar mbi 5,3 tonë marihuanë nga Shqipëria

Për më pak se dy ditë janë konfiskuar mbi 5,3 tonë marihuanë nga Shqipëria

Në katër aksione të veçanta, policia italiane, shqiptare, kosovare dhe greke për më pak se dy ditë konfiskuan mbi 5,3 tonë marihuanë nga Shqipëria.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni