Përmbytjet, Rama premton kompensim për familjet e prekura

Përmbytjet, Rama premton kompensim për familjet e prekura

Sot në mbledhjen e organizuar nga Kryeministri Edi Rama me Komitetin e Emergjencave, Rama u shpreh se pas përmbytjeve rreziku më i madh ka kaluar ndërsa tashmë ka filluar një fazë tjetër ajo e kompensimit të të gjitha familjeve të...

Koxias: Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit

Koxias: Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit

Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit që të hapet rruga e Maqedonisë drejt BE-së dhe organizatave tjera në të cilat dëshiron të përfshihet, thotë ministri grek i Punëve të Jashtme Nikos Koxias në një intervistë për gazetën "Etnos".

Seancë e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës

Seancë e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës

Në kuadër të shënimit të 28 nëntorit, Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditës së Flamurit, qeveritë e Shqipërisë dhe të Kosovës sot do të mbajnë seancë të përbashkët.

Do të ulen çmimet në roaming mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Do të ulen çmimet në roaming mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Maqedonia dhe Bullgaria sot me memorandum e zyrtarizuan paralajmërimin për uljen e tarifave ndërkombëtare për roaming në shërbimet e telekomunikimeve.

Zaev - Bërnabiq: Çdo çështje të zgjidhet me dialog

Zaev - Bërnabiq: Çdo çështje të zgjidhet me dialog

Maqedonia e respekton dialogun që Serbia e ka hapur me Kosovën, respektivisht mes Beogradit dhe Prishtinës dhe besoj se në interes të Serbisë do të gjendet zgjidhje. Ne këtë e përkrahim tërësisht dhe shpresojmë se kjo do të jetë së...

Maqedonia, BeH-ja dhe Mali i Zi do të kërkojnë linjë ajrore Sarajevë - Podgoricë-Shkup

Maqedonia, BeH-ja dhe Mali i Zi do të kërkojnë linjë ajrore Sarajevë - Podgoricë-Shkup

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev në kuadër të vizitës së punës dyditore në Sarajevë, pasdite është takuar me kryesuesin e Këshillit të ministrave të BeH-së, Denis Zvizdiq.

Ditë zie kombëtare në Greqi për shkak të viktimave në përmbytjet

Ditë zie kombëtare në Greqi për shkak të viktimave në përmbytjet

Kryeministri grek Aleksis Cipras shpalli ditë zie kombëtare në vend për shkak viktimave nga përmbytjet, në të cilat e humbën jetën 15-të persona, njoftuan mediat greke.

Thaçi: KFOR ka forcuar paqen në Kosovë dhe tërë rajonin

Thaçi: KFOR ka forcuar paqen në Kosovë dhe tërë rajonin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë sot në ceremoninë e ndërrimit të Komandës së KFOR-it nga Gjeneral majori, Xhovani Fungo te Gjeneral majori, Salvatore Kuoçi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.