Gjendje e jashtëzakonshme në ishullin Lesbos për shkak të vërshimeve

Gjendje e jashtëzakonshme në ishullin Lesbos për shkak të vërshimeve

Autoritetet greke kërkuan të shpallet gjendje e jashtëzkaonshme në ishullin Lesbos për shkak të vërshimeve të shkaktuara nga moti i lig.

Konferenca unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon

Konferenca unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon

Në Tiranë u zhvillua konferenca Unioni i Bashkive Shqiptare në rajon, e cila filloi me fjalimin e nikoqirit të konferencës, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarëve të komunave të Prishtinës, Tetovës,Preshevës dhe Ulqinit.

Tërmet në rajonin e Selanikut

Tërmet në rajonin e Selanikut

Tërmet me intensitet prej 4,9 ballë sipas Shkallës së Rihterit sot është regjistruar në rajonin e Selanikut.

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, disa banesa rrezikojnë përmbytjen

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, disa banesa rrezikojnë përmbytjen

Reshjet e dendura të shiut gjatë orëve të fundit në Shqipëri kanë shkaktuar probleme të shumta, një prej të cilave është edhe bllokimi i disa prej akseve rrugore, siç është edhe autostrada Tiranë-Durrës, raporton TCH.

Në Kosovë janë arrestuar shtatë persona të dyshuar për terrorizëm

Në Kosovë janë arrestuar shtatë persona të dyshuar për terrorizëm

Në një operacion të zhvilluar në tri qytete të ndryshme të Kosovës, policia kosovare bën të ditur se Drejtoria Kundër Terrorizmit në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale të Kosovës, e mbështetur edhe nga njësite tjera të specializuara të Policisë së Kosovës,

Vetëm një deputet shqiptar në parlamentin e Malit të Zi

Vetëm një deputet shqiptar në parlamentin e Malit të Zi

Opozita e përbërjes së re parlamentare nuk do të marrë pjesë në seancën e saj të parë, pasi sipas saj, zgjedhjet e 16 tetorit, në të cilat doli fituese partia e ish-kryeministrit Millo Gjukanoviç, nuk kanë qenë të lira dhe...

KE propozon hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE

KE propozon hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE

Komiteti për Stabilizim dhe Asociim i propozon Komisionit Europian hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Thaçi: Nevojitet reformë në sistemin zgjedhor të Kosovës

Thaçi: Nevojitet reformë në sistemin zgjedhor të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur takimin për reformën zgjedhore ku ndër të tjera është deklaruar për sistem me lista të hapura ndërsa ka propozuar uljen e pragut zgjedhor, njofton RTK.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.