Marrëveshja për emrin, Kotzias jep dorëheqje

Ministri i Jashtem i Greqise, Nikos Kotzias ka dhene sot doreheqjen. Mediat raportojne se doreheqja e tij eshte bere pas nje debati qe ai kishte pasur me kolegun e tij ministrin Kamenos per marrëveshjen e Prespës.

Bahtiri: Së shpejti do të hapet ura në Mitrovicë

Edhe pse punimet për revitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë kanë përfunduar, ende nuk dihet saktë se kur do të bëhet përurimi i saj në mënyrë që qytetarët nga të dy anët e qytetit të mund të lëvizin...

Kamenos: Cipras e di propozimin alternativ për Marrëveshjen e Prespës

Si partner i koalicionit në qeveri kam pasur obligim të prezantoj propozimin alternativ, të cilin kryeministri Aleksis Cipras e di, por nuk e miraton si politikë nacionale, ka thënë ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos në intervistën për televizionin shtetëror...

Nga një mjek në ditë e braktis Kosovën

Oda e Mjekëve të Kosovës, Sindikata e Shëndetësisë dhe deputetët e Kosovës shprehën shqetësim për shkak faktit se rreth 90 mjekë në tre muajt e fundit e kanë braktisur Kosovën, si dhe për arsye se kjo dukuri po merr përmasa...

Please publish modules in offcanvas position.