Rama dhe Thaçi u takuan me Vuçiç dhe Zaev

Rama dhe Thaçi u takuan me Vuçiç dhe Zaev

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka organizuar mbrëmë një darkë për kryetarët e delegacioneve të Ballkanit Perëndimor, përcjell Albeu.

 

Pjesëmarrës në të ishin, Presidenti i vendit Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Kryeministri i Maqedonisë, Zaev dhe disa përfaqësues të tjerë.

Ndërkaq, mësohet se tema e bisedimeve ka qenë përparimi drejt integrimit evropian.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.