Veseli vazhdon vizitën në SHBA, do të takohet me senatorë dhe kongresmenë amerikanë

Veseli vazhdon vizitën në SHBA, do të takohet me senatorë dhe kongresmenë amerikanë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në kuadër të vizitës së tij në Amerikë gjatë dy ditëve në vijim do të ketë takime tejet të rëndësishme.

 

Ai do të takohet me senatorë dhe kongresmenë amerikanë, demokratë dhe republikanë, do të ketë takim edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe në Pentagon si dhe në Departamentin e Shtetit.