Studentët dalin sërish në protestë para kryeministrisë

Studentët dalin sërish në protestë para kryeministrisë

Vijon edhe sot (e premte) protesta e studentëve të universiteteve publike, e cila ka hyrë në ditën e dhjetë të saj.

 

Pavarësisht motit me reshje, të rinjtë janë mbledhur sërish para Kryeministrisë, duke kërkuar plotësimin e tetë kërkesave të tyre.

 Sakaq edhe studentët e universiteteve të rretheve vijojnë bojkotin dhe protestën para fakulteteve.

Ndërkohë Kryeministri Edi Rama, ka premtuar plotësimin e tetë kërkesave të të rinjve, madje më shumë se aq, por jo pa dialog me ta.

Please publish modules in offcanvas position.