Haradinaj: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë në interes të Kosovës

Haradinaj: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë në interes të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetën Epoka e Re, ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në këtë vit nuk është në interes të Kosovës.

 

Ai ka thënë se viti 2019 nuk do të jetë i lehtë për Kosovën pasi do të përballet me procesin e dialogut me Serbinë dhe Gjykatën Speciale.

e-max.it: your social media marketing partner

Please publish modules in offcanvas position.