Ish presidenti amerikan Bill Clinton, sot do të qëndrojë në Kosovë

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë.

Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj, njofton Klan Kosova. Kjo është vizita e dytë e ish-Presidentit amerikan në Kosovë. Sipas agjendës, Thaçi takohet me Clinton në orën 15:00 ndërkaq Haradinaj gjysmë ore më vonë. Gjatë pritjes, Clinton do të dekorohet.