Lajm i mrekullueshëm nga Durrësi! Çifti shpëtohet i gjallë nga rrënojat

Një lajm i mrekullueshëm vjen nga Durrësi aty ku tërmeti ka shkaktuar dëmet më të mëdha në njerëz dhe në materiale.

Mësohet se një çift ia ka dalë të shpëtohet nga rrënojat e pallatit, të gjallë.

Ata kishin komunikuar që prej ditës së djeshme me forcat e shpëtimit dhe ndodheshin në pallatin që ishte i fundosur dy kate nën tokë.

Rikujtojmë se tërmeti i djeshëm me epiqendër në Durrës 6.4 ballë shkatërroi banesa, hotele e pallate duke marrë 26 jetë njerëzish.

Ndërkohë që orët kalojnë, vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupave të tjerë nën rrënoja, ndërsa ne shpresojme të marrim lajme të mira.