Tërmet në rajonin e Selanikut

Tërmet në rajonin e Selanikut

Tërmet me intensitet prej 4,9 ballë sipas Shkallës së Rihterit sot është regjistruar në rajonin e Selanikut.

Siç kumtoi Shërbimi seizmologjik i Athinës, tërmeti, i cili ka ndodhur në orën 14:12 sipas kohës lokale (13:12 sipas kohës së mesme evropiane), sihte në thellësi prej 10 kilometra nën sipërfaqe të tokës.

Mediumet greke lajmëruan se nuk ka informata për viktima apo dëme të shkaktuara materiale.

Krahas në Greqinë veriore, tërmet me intensitet më të dobët është ndier edhe në disa pjesë të Maqedonisë dhe në Bullgarisë jugperëndimore.

Please publish modules in offcanvas position.