Skandali Financiar "Panama Papers" Trondit Botën

Skandali Financiar "Panama Papers" Trondit Botën

ICIJ Shqipëria, Maqedonia,  dhe vendet tjera të Ballkanit, figurojnë në hartën e Panama Papaers. Në këtë hartë nga vendet e Ballkanit, prin Bullgaria me 50 kompani.

PE dhe Departamenti Amerikan Kritika Qeverisë Turke Në Raportet Vjetore

PE dhe Departamenti Amerikan Kritika Qeverisë Turke Në Raportet Vjetore

Parlamenti Evropian ve Departamenti Amerikan i Shtetit edhe në raportet vjetorë për vitin 2015 vazhdojnë ti bëjnë thirrje Turqisë që ti rikthehet vlerave dhe ligjeve Evropiane.

Mbreti Selman i Arabisë Saudite ndihmon regjimin sionist me 80 milion dollarë

Mbreti Selman i Arabisë Saudite ndihmon fushatën e Netanjahut me 80 milion dollarë

Sipas dokumenteve të publikuara nga Panama Papers, është vënë re se mbreti Selman Ben Abdul’aziz i Arabisë Saudite ka ndihmuar Beniamin Netanjahun me 80 milionë dollarë për fushatën e tij elektorale në regjimin sionist.

Sadiq Khan bëhet kryetari i parë mysliman i Londrës

Sadiq Khan bëhet kryetari i parë mysliman i Londrës

Sadiq Khan, kandidati laburist është duke fituar garën për kryebashkiak të Londrës, në avantazh të dukshshëm me 44,3 % të votave përballë rivalit të tij, konseravtorit Zac Goldsmith me 34, 8 % edhe pse numërimi ende nuk ka përfunduar.

Algjeria ndërton xhaminë më të madhe në botë

Algjeria ndërton xhaminë më të madhe në botë

Algjeria ka planifikuar të ketë njërën nga xhamitë më të mëdha në botë.

Sulm kryengritës në Aleppo, vriten 73 persona

Sulm kryengritës në Aleppo, vriten 73 persona

Të paktën 73 persona janë vrarë nga një sulm i forcave kryengritëse në jug të qytetit të Aleppos.

Kryeministri turk jep dorëheqje

Kryeministri turk jep dorëheqje

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje. Gjithashtu thuhet se ekzistojnë gjasat se nuk do të kandidojë për udhëheqjen e Partisë AK në pushtet në kongresin që do të mbahet më 22 maj. Kështu...

Edhe Turqia merr liberalizimin e vizave nëse plotëson kriteret

Edhe Turqia merr liberalizimin e vizave nëse plotëson kriteret

Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Frans Timmermans nëpërmjet një njoftimi për mediat ka deklaruar se Turqia ende nuk ka përmbushur kriteret e kërkuara për liberalizimin e vizave.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni