Obama: Gabimi më i madh mossuksesi pas intervenimit në Libi

Obama: Gabimi më i madh mossuksesi pas intervenimit në Libi

Presidenti i SHBA-së Barak Obama vlerëson se gabimi më i madh, të cilin e ka bërë gjatë mandatit të tij, është dështimi në planifikimin pas rrëzimit nga pushteti i presidentin libian Moamer Gadafi në vitin 2011.

Në Bruksel U Organizua Simpoziumi

Në Bruksel U Organizua Simpoziumi

Qëndrimi Islam dhe përgjegjësitë e myslimanëve kundrejt ekstremizmit të dhunshëm

Sapo ka nisur “tërmeti” i Panamasë

Sapo ka nisur “tërmeti” i Panamasë

Kryeministri i Islandës po u reziston thirrjeve për dorëheqje që shpërthyen pas ekspozimit të dokumenteve të “Mossack Fonseca”, ku figuronte dhe emri i Sigmundur David Gunnlaugsson.

Skandal planetar, Putin kapet me 2 miliardë euro

Skandal planetar, Putin kapet me 2 miliardë euro

Mediat botërore kanë raportuar se njerëit më të afërt të presidentit rus Vladimir Putin janë kapur miliarda euro në llogari të ndryshme bankare që i kishin në shtete të ndryshme.

Ja politikanët që fshehën paratë në Panama

Ja politikanët që fshehën paratë në Panama

Një skandal korruptiv ka shpërthyer në arenën ndërkombëtare dhe që po njihet si "Panama Papers". Janë rreth 140 politikanë nga e mbarë bota që kanë fshehur paratë në Panama. Mes tyre politikanë që në vendin e tyre e kanë shpallur veten reformatorë...

Obama e kritikoi Erdoganin për lirinë e shtypit në Turqi

Obama e kritikoi Erdoganin për lirinë e shtypit në Turqi

Presaidenti amerikan Barak Obama e ka kritikuar kolegun e tij turk Rexhep Taip Erdogan, duke deklaruar se "është nisur nëpër rrugë shumë brengosëse" lidhur me lirinë e shtypit në Turqi, informojnë agjencitë botërore.

Shpërthimi në Turqi, 4 policë të vrarë dhe 14 të plagosur

Shpërthimi në Turqi, 6 policë të vrarë dhe 23 të plagosur

Sipas asaj qe raportojne mediat turke, nga sulmi ne Diyarbakir kane humbur jeten deri tani 4 police, ndersa 14 eshte numri i te plagosurve.

Në Somali grupet terroriste vrasin 5 mësues dhe plagosën 6 të tjerë

Në Somali grupet terroriste vrasin 5 mësues dhe plagosin 6 të tjerë

Në kryeqytetin Mogadishu të Somalisë, një grup terroristë goditi me armë një minibus me mësues dhe nxënës të një shkolle turke. Në këtë sulm, ndërruan jetë dy mësues nga Turqia, një nga Azerbajxhani dhe dy nga Somalia. Gjithashtu u plagosën...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni