Haradinaj: Nesër paraqitem në gjykatë, pres përmbylljen e procesit

Haradinaj: Nesër paraqitem në gjykatë, pres përmbylljen e procesit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po mbahet nën masën e lirimit me kusht, mbi bazën e një procesi që po zhvillohet ndaj tij nga autoritetet franceze, bazuar në një urdhër-arrest të lëshuar nga Serbia përmes Interpolit.

Urdhrat Ekzekutivë: Çfarë mund dhe çfarë s’mund të bëjë Presidenti i SHBA'së

Urdhrat Ekzekutivë: Çfarë mund dhe çfarë s’mund të bëjë Presidenti i SHBA'së

Çdo president, qysh prej kohës së George Washington, ka përdorur pushtetin ekzekutiv në një mënyrë apo tjetrën – disa më shumë se të tjerët.

10 ushqimet më të shtrenjta në botë

10 ushqimet më të shtrenjta në botë

Ja ku janë disa ushqime apo pjata me çmimet e të cilave ju mund të kishit paguar qeranë apo doktoraturën apo atë operacionin e hundës që gjithmonë keni dashur të bëni, etj.

Vajza "gjarpër" që ndërron lëkurën çdo 6 javë

Vajza "gjarpër" që ndërron lëkurën çdo 6 javë

Një adoleshente e cila ndërron lëkurën çdo 6 javë si pasojë e një sëmundjeje të rralë që i than lëkurën është përjashtuar nga shkolla psi shokët e saj të klasës e kanë frikë.

Ja sa i kushton botës duhanpirja

Ja sa i kushton botës duhanpirja

Si do të ish kjo botë pa duhanpirës vallë? Natyrisht që do të ish më e mirë. Njerëzit do të kishin mundësi që të ishin më pak të varur nga paraja, sepse çdo ves ka një kosto, por edhe ambienti...

261 vjet Mozart, gjeniu i rrallë i muzikës

261 vjet Mozart, gjeniu i rrallë i muzikës

Më 27 janar 1756 lindi në Strasburg, Wolfgang Amadeus Mozart, një fëmijë gjeni i muzikës. Mozarti që në vitet e para ka treguar një talent të jashtëzakonshëm muzikor.

Tërmeti fundos Everestin me disa metra

Tërmeti fundos Everestin me disa metra

Mali më i lartë në botë thuhet se është fundosur me të paktën katër metra pas tërmetit të rënë në Nepal në vitin 2015.

SHOKUESE/ Aktori i njohur amerikan vret veten ‘live’ në Facebook

SHOKUESE/ Aktori i njohur amerikan vret veten ‘live’ në Facebook

Aktori amerikan Jay Bowdy i ka dhënë fund jetës duke vrarë veten me një pistoletë gjersa ishte folur ‘live’ me fansat në Facebook.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.