Paletinezët i përshëndetën vendimet e konferencës së Parisit

Paletinezët i përshëndetën vendimet e konferencës së Parisit

Njeriu i dytë i Organizatës për çlirimin e Palestinës (OÇP), Saeb Erakat i përshëndeti konkluzionet e konferencës në Paris për Lindjen e Afërt, e cila sipas tij "e ka nënvizuar domosdoshmërinë e përfundimit të okupimit izraelit", transmetuan mediat franceze, duke...

"Mjekë pa kufij": Beogradi mund të bëhet "Xhungël e re e refugjatëve"

"Mjekë pa kufij": Beogradi mund të bëhet "Xhungël e re e refugjatëve"

Organizata ndërkombëtare humanitare "Mjekë pa kufij" paralajmëron se Beogradi mund të shndërrohet në "Kala të re" sepse në kryeqytetin serb ka shumë refugjatë dhe emigrantë, të cilët janë harruar nga institucionet evropiane, publikoi gazeta londineze "Gardijan".

Restoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriuRestoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriu

Restoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriu

Një restorant kinez në Itali është akuzuar se ka shërbyer këmbë njeriu në vend të mishit të ariut.

Ish-kryeministri turk Davutoglu: Piloti që rrëzoj aeroplanin rus, nuk është anëtar i lëvizjes Gylen

Ish-kryeministri turk Davutoglu: Piloti që rrëzoj aeroplanin rus nuk është anëtar i lëvizjes Gylen

Ish-kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu, dërgoi një njoftim me shkrim deri tek Komisioni Hulumtues të parlamentit turk, për ngjarjet e puçit në Turqi. Në njoftim e tij me shkrim i përbërë prej 71 faqesh, Davutogllu ka bërë të ditur se...

KE-ja vazhdon me mbështetjen e vendeve nga Ballkani Perëndimor për migrim

KE-ja vazhdon me mbështetjen e vendeve nga Ballkani Perëndimor për migrim

Komisioni Evropian sot tha se vazhdon t'i japë mbështetje të tërësishme Republikës së Maqedonisë dhe vendeve të tjera që nuk janë pjesë nga Bashkimi Evropian, ndërsa gjenden në rrugën e refugjatëve në Ballkanin Perëndimor për ballafaqim me krizën e refugjatëve.

100 përqind ngjashmëri, vajzat gjetën njëra tjetrën falë një eksperimenti social

100 përqind ngjashmëri, vajzat gjetën njëra tjetrën falë një eksperimenti social

Niamh Geaney, bashkë me dy shokë, nisën në Facebook një eksperiment për të gjetur një person që i ngjante brenda 28 ditëve.

Tokio, një peshk ton i kuq shitet për 605 000 euro!

Tokio, një peshk ton i kuq shitet për 605 000 euro!

Në tregun e peshkut të Cukixhit në Tokiotregtia e peshqëve po arrin kulmin e lulëzimit pasi peshku i parë ton i kuq për vitin 2017 është shitur për 74,20 milionë jen (605 000 euro), çmimi më i lartë që prej...

IOM: Pothuajse 14.000 irakianë i kanë braktisur shtëpitë në Mosul

IOM: Pothuajse 14.000 irakianë i kanë braktisur shtëpitë në Mosul

Nga fillimi i operacionit ushtarak për dëbim të militantëve nga grupi i Shtetit Islamik (SHI) nga Mosuli, pothuajse, 140.000 irakianë i kanë braktisur shtëpitë në këtë qytet irakian, kumtoi sot Organizata ndërkombëtare për migracione (IOM)

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.