IOM: Prej fillimit të vitit në Detin Mesdhe janë mbytur mbi 4.600 migrantë

IOM: Prej fillimit të vitit në Detin Mesdhe janë mbytur mbi 4.600 migrantë

Në disa prej ditëve të fundit në incidentet në Detin Mesdhe janë mbytur të paktën 365 emigrantë, transmetuan agjencitë botërore, duke i cituar të dhënat e Organizatës Ndërkombëtare për Emigrim (IOM).

KB-ja e ka vazhduar për një vit punën e Komisionit për hulumtim të sulmeve kimike në Siri

KB-ja e ka vazhduar për një vit punën e Komisionit për hulumtim të sulmeve kimike në Siri

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara i ka vazhduar për një vit kompetencat e mekanizmit të përbashkët të Kombeve të Bashkuara dhe Organizatës për ndalesë të armës kimike për hulumtim të sulmeve kimike në Siri.

“Trump gabon nëse i beson Putin tiranit”

“Trump gabon nëse i beson Putin tiranit”

Ish-kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 2008, ka paralajmëruar presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, që të mos i besojë presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

KE: Qytetarët e Maqedonisë dhe të tjerët që udhëtojnë pa viza në BE nga viti 2020 do të paguajnë pesë euro

KE: Qytetarët e Maqedonisë dhe të tjerët që udhëtojnë pa viza në BE nga viti 2020 do të paguajnë pesë euro

Komisioni Evropian sot edhe zyrtarisht propozoi vendosje të Sistemit evropian për informacione për udhëtim dhe autorizim (ETIAS), me të cilin në të ardhmen, qytetarët e Maqedonisë, por edhe shtetasit e të gjitha vendeve që kanë regjim pa viza ndaj Bashkimit...

Progres-raporti i BE-së për Turqinë:  Lëvizja “Gylen” nuk mund të përmendet bashkë me terrorizmin

Progres-raporti i BE-së për Turqinë: Lëvizja Hizmet nuk mund të përmendet bashkë me terrorizmin

Vetëm pak ditë më parë BE ka publikuar raportin e progresit për Turqinë. Ndër shumë pika që analizojnë dhe vlerësojnë zhvillimet e fundit kritike atje, vlen të theksohet edhe qëndrimi i mbajtur ndaj lëvizjes Hizmet. Pavarësisht ndërhyrjeve të pandërprera dhe...

Gjermania do t'i fshehë shpezët nga "gripi i shpendëve" në hapësira të mbyllura

Gjermania do t'i fshehë shpezët nga "gripi i shpendëve" në hapësira të mbyllura

Qeveria gjermane planifikon t'u urdhërojë të gjithë fermerëve t'i mbajnë shpendët në hapësira të mbyllura, për shkak të rrezikut nga zgjerimi i infektimit të ri të virusit të gripit të shpendëve, i cili sërish u paraqit në vend.

Vazhduan protestat në SHBA kundër zgjedhjes së Trampit për president

Vazhduan protestat në SHBA kundër zgjedhjes së Trampit për president

Kundërshtarët e zgjedhjes për president të Donald Trampit vazhduan të protestojnë edhe mbrëmë, lajmëruan mediat amerikane.

Ushtarë sirianë të lënduar gjatë një sulmi me armë kimike

Ushtarë sirianë të lënduar gjatë një sulmi me armë kimike

Rreth 30 pjesëtarë të ushtrisë siriane janë lënduar gjatë një sulmi me armë kimike të shfrytëzuar nga ana e kryengritësve, në pjesën lindore të Alepos, njoftoi sot Ministria ruse e Mbrojtjes.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni