Sërisht tërmet i fort në qytetin Krajstçerç, në Zelandën e Re, kësaj rradhe 7.4 ballë

Sërisht tërmet i fort në qytetin Krajstçerç, në Zelandën e Re, kësaj rradhe 7.4 ballë

Një tërmet me intensitet prej 7,4 ballësh sipas Rihteirt sot e goditi pjesën veriore dhe verilindore të qytetit Krajstçerç, në Zelandën e Re.

Rreth 1.400 emigrantë janë shpëtuar nga ujërat në Detin Mesdhe gjatë 24-orëve

Rreth 1.400 emigrantë janë shpëtuar nga ujërat në Detin Mesdhe gjatë 24-orëve

Rreth 1.400 emigrantë, të vendosur në shtatë objekte të ndryshme lundrimi, dje u shpëtuan në disa operacione të koordinuara në ujërat e Detit Mesdhe.

Në një sulm në tempullin fetar në Pakistan deri më tani e kanë humbur jetën 52 persona, 105 janë plagosur

Në një sulm në tempullin fetar në Pakistan deri më tani e kanë humbur jetën 52 persona, 105 janë plagosur

Në sulmin me bombë në tempullin fetar në Pakistanin Jugor deri më tani e kanë humbur jetën 52 persona, ndërsa 105 llogariten të plagosur, lajmëroi Ministria e Punëve të Brendshme në provincën Beluxhistan, cituar nga mediat franceze.

Han në KE: Rekomandim i ri për negociata me Maqedoninë, me kusht marrëveshja e Përzhinës dhe Prioritetet urgjente reformuese

Han në KE: Rekomandim i ri për negociata me Maqedoninë, me kusht marrëveshja e Përzhinës dhe Prioritetet urgjente reformuese

Komisari për negociata për zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johanes Han, sot në Parlamentin Evropian i prezantoi progres-raportet për vendet nga procesi i zgjerimit për vitin 2016, me ç'rast lidhur me Republikën e Maqedonisë, konfirmoi se Komisioni Evropian jep rekomandim të...

Mogherini: Lidhjet me SHBA-në janë të thella

Mogherini: Lidhjet me SHBA-në janë të thella

Pas fitores së republikanit Donald Trump për president të SHBA-ve, kanë ardhur edhe urimet e para.

presidenti i 45-të i SHBA-së

Donald Tramp presidenti i ri i SHBA-së

Donald Tramp u zgjodh presidenti i 45-të i SHBA-së. Me fitore në Viskonsin ai fotoi më shumë se 270 vota në Kolegjiumin zgjedhor, që janë të nevojshme për fitore.

Ban: Përdorimi i armëve kimike nuk mund të bëhet punë normale

Ban: Përdorimi i armëve kimike nuk mund të bëhet punë normale

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun dje e ka shprehur shqetësimin e tij se përdorimi i armëve kimike, "mund të bëhet punë normale në Siri ose në cilindo konflikt tjetër akual ose të ardhshëm".

OBSH: Mbi 7.000 të vrarë dhe rreth 37.000 të lënduar nga fillimi i konfliktit në Jemen

OBSH: Mbi 7.000 të vrarë dhe rreth 37.000 të lënduar nga fillimi i konfliktit në Jemen

Mbi shtatë mijë persona janë vrarë, ndërsa rreth 37 mijë janë lënduar nga fillimi i konfliktit në Jemen, njoftoi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni