Franca në shok, 84 të vdekur, mbi 100 të lënduar

Franca në shok, 84 të vdekur, mbi 100 të lënduar

Në sulmin e mbrëmshën në Nice të Francës numri i viktimave ka shkuar në 84 persona.

Turqia bën kthesë 180 gradë: Të përmirësojmë marrëdhëniet me Sirinë

Turqia bën kthesë 180 gradë: Të përmirësojmë marrëdhëniet me Sirinë

Kryeministri i Turqisë, Binali Jëldërëm ka bërë të ditur gjatë kësaj të mërkure se, vendi i tij do të synojë t’i zhvillojë për mirë marrëdhëniet me Sirinë, duke e argumentuar këtë me faktin se Turqia e ka të nevojshme të...

Hapet Samiti i Varshavës, NATO: Nuk ka më luftë të ftohtë

Hapet Samiti i Varshavës, NATO: Nuk ka më luftë të ftohtë

NATO duket se në Samitin e Varshavës, do të ndjekë një strategji të dyfshtë: demonstrimin e forcës përmes trupave shtesë në lindje dhe njëkohësisht rifillimin e dialogut me Moskën.

Franca kalon Britaninë, bëhet ekonomia e 5-të më e fuqishme në botë

Franca kalon Britaninë, bëhet ekonomia e 5-të më e fuqishme në botë

Franca dhe Britania e Madhe janë "në garë" për vendin e pestë sa i përket shteteve me ekonominë më të fuqishme në botë. Për shkak të rënies së vlerës së paundit, pas votimit të daljes së Britanisë nga BE-ja (Brexit),

Vendimi i Britanisë së Madhe shokon Evropën

Vendimi i Britanisë së Madhe shokon Evropën

Përmes “nenit 50-të” Britania e Madhe fillon negociata dy vjeçare me Bashkimin Evropian, të cilat përfundojnë me daljen e Britanisë nga BE-ja, vetëm nëse BE-ja unanimisht vendos për zgjatje të negociatave.

Sulm vetëvrasës në Medinë të Arabisë Saudite, 6 të vdekur

Sulm vetëvrasës në Medinë të Arabisë Saudite, 6 të vdekur

Një shpërthim vetëvrasës ka goditur qytetin Medina të Arabisë Saudite, ndërsa raportohet për 6 të vdekur.

Fethullah Gylen ka shprehur dje ngushëllimet e tij për viktimat e sulmit terrorist të shëmtuar që ndodhi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll

Fethullah Gylen ka shprehur dje ngushëllimet e tij për viktimat e sulmit terrorist të shëmtuar që ndodhi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll

Ja cili ishte mesazhi i ngushëllimit të Gylenit, i cili thekson se terrori u kthye kësisoj në një gjendje rutinë të jetës sonë:

 Gjyqtari amerikan rrëzon padinë e ngritur ndaj dijetarit Fethullah Gylen

Gjyqtari amerikan rrëzon padinë e ngritur ndaj dijetarit Fethullah Gylen

Një gjyqtar federal ka rrëzuar ditën e mërkurë një padi, ku dijetari mysliman, M. Fethullah Gylen, i cili jeton prej vitesh në Pensilvani, akuzohej se kishte orkestruar një varg shkeljesh të të drejtave të njeriut në atdheun e tij, në...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni