TURQI, NIS PUNËN KOMISIONI I POSAÇËM PARLAMENTAR PËR HETIMIN E TENTATIVËS SË GRUSHTIT TË SHTETIT TË 15 KORRIKUT  Alias

TURQI, NIS PUNËN KOMISIONI I POSAÇËM PARLAMENTAR PËR HETIMIN E TENTATIVËS SË GRUSHTIT TË SHTETIT TË 15 KORRIKUT

Komisioni i Parlamentar për Hetimin e Tentativës së Grushtit të Shtetit në Turqi që në seancën e parë ka rrëzuar kërkesën e opozitës, e cila insiston që të thërrasë në seanca të posaçme dëgjimore, Shefin e Shtatit të Përgjithshëm të...

BE-ja u bëri thirrje autoriteteve siriane ta vazhdojnë ndërprerjen e zjarrit në Alepo

BE-ja u bëri thirrje autoriteteve siriane ta vazhdojnë ndërprerjen e zjarrit në Alepo

BE-ja u bëri thirrje autoriteteve siriane dhe aleatëve të tyre që ta vazhdojnë "pushimin humanitar" në Alepo, theksuan përfaqësuesja e lartë e Unionit për politikë të jashtme dhe siguri Federika Mogerini dhe komisari evropian për ndihmë humanitare Hristos Stilijanidis.

SHBA NUK GJEN ASNJË SHKELJE NË SHKOLLAT E FRYMËZUARA PREJ LËVIZJES GYLEN

SHBA NUK GJEN ASNJË SHKELJE NË SHKOLLAT E FRYMËZUARA PREJ LËVIZJES GYLEN

Një agjenci shtetërore e Teksasit nuk ka gjetur asnjë shkelje gjatë një hetimi që ka zhvilluar ndaj Shkollave Publike “Harmony”, që është një operator i shkollave charter me qendër në Hjuston, për të cilat thuhet se janë të lidhura me...

Karim: Është parandaluar një sulm i SHI-së ndaj Kirkukut

Karim: Është parandaluar një sulm i SHI-së ndaj Kirkukut

Forcat irakiane të sigurisë sot parandaluan një sulm të luftëtarëve të Shtetit Islamik mbi Kirkuk, deklaroi sot guvernatori i provincës me emët të njëjtë irakiane Naxhmadin Karim.

KB: Prodhimi i opiumit në Afganistan është rritur për 43 për qind

KB: Prodhimi i opiumit në Afganistan është rritur për 43 për qind

Prodhimi i opiumit në Afganistan vitin e kaluar është rritur madje për 43 për qind, kumtoi sot Zyra e KB-së për luftë kundër drogës dhe krimit.

Turqi: Kumari shpëtoi nga burgu prokurorin publik

Turqi: Kumari shpëtoi nga burgu prokurorin publik

Një prokuror publik, të cilin pasi e pushuan nga puna e morën në paraburgim dhe i cili më vonë vërtetoi se kishte luajtur tiketë me gara të kuajve, fillimisht e lanë të lirë kurse më vonë Këshilli i Lartë për...

TURQI, TORTURA ÇNJERËZORE DHE ABUZIME SEKSUALE NDAJ TË ARRESTUARVE

TURQI, TORTURA ÇNJERËZORE DHE ABUZIME SEKSUALE NDAJ TË ARRESTUARVE

Dhoma e Avokatëve: Shumë prej të ndaluarve kanë kryer ndërhyrje kirurgjikale pas abuzimeve seksuale

Gënjeshtrën e Çavushogllut, agjencia e lajmeve shtetërore turke, AA, e bëri lajm

Gënjeshtrën e Çavushogllut, agjencia e lajmeve shtetërore turke, AA, e bëri lajm

Ministri turk i punëve të jashtme, Mevlut Çavushogllu, përmes rrjetit social twitter shpërndau një mesazh se kinse Organizata Botërore Islamike (OBI) e kishte shpallur Lëvizjen Hizmet organizatë terroriste. Mirëpo më vonë doli në pah OBI nuk kishte marrë një vendim...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni