Turqi: Pilotët e burgosur lirohen për të marr pjesë në bombardimet në Irakun e Veriut dhe në Siri

Turqi: Pilotët e burgosur lirohen për të marr pjesë në bombardimet në Irakun e Veriut dhe në Siri

Nëntë pilot që u burgosën pas hetimeve për pjesëmarrje në përpjekjen për grushtet më 15 korrik në Turqi, më vonë me vendim të Prokurorisë për ndalesë që të dalin jashtë shteti dhe pas kontrollit gjyqësor u liruan nga burgu duke...

Luftës Rusi-SHBA i bashkohen edhe Arabia Saudite, Katari dhe Turqia

Luftës Rusi-SHBA i bashkohen edhe Arabia Saudite, Katari dhe Turqia

Arabia Saudite, Katari dhe Turqia kanë pranuar të marrin pjesë në negociatat mes SHBA-së dhe Rusisë për të kufizuar opozitën nga ekstremistët të cilët veprojnë në qytetin sirian Aleppo.

Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori rus në KB, Vitalij...

Samiti i G-20, SHBA dhe Kina Në Luftë Diplomatike Për Të Shtrirë Ndikimin E Tyre Në Botë

Samiti i G-20, SHBA dhe Kina Në Luftë Diplomatike Për Të Shtrirë Ndikimin E Tyre Në Botë

Liderët në samitin e G-20 në Hangzhou të Kinës, “u morën vesh për të mos u marr vesh”

The Economist: Një Komplot Jashtëzakonisht Shumë I Madh

The Economist: Një Komplot Jashtëzakonisht Shumë I Madh

Masat e ashpra pas tentativës së grushtit të shtetit në Turqi, janë shndërruar në gjueti shtrigash.

Një vajza ka mbijetuar 12 orë nën rrënojat falë babait të saj

Një vajza ka mbijetuar 12 orë nën rrënojat falë babait të saj

Një vajzë tre vjeçare i ka mbijetuar rrënimit të ndërtesës shumëkatëshe në qytetin kinez Venzhou sepse babi i saj para se të vdiste me përqafimin e tij e ka mbrojtur nga rrënojat.

Dymbëdhjetë civilë e humbën jetën nga bombardimi rus në Alepo

Dymbëdhjetë civilë e humbën jetën nga bombardimi rus në Alepo

Qendra siriane për monitorim të të drejtave të njeriut kumtoi se forcat ruse sot kanë kryer një nga sulmet më të ashpra ajrore mbi qytetin sirian Alepo, ku jetën e humbën 12 civilë.

Damasku u ofron tërheqje të sigurt kryengritësve nga Alepo

Damasku u ofron tërheqje të sigurt kryengritësve nga Alepo

Qeveria sirane sot kumtoi se do t'u garantojë tërheqje të sigurtë të gjithë kryengritësve të pjesëve lindore të Alepos, njofton TASS.

KB-ja me thirrje për ndihmë të Haitit

KB-ja me thirrje për ndihmë të Haitit

Kombet e Bashkuara sot u apeluan donatorëve për 119 milionë dollarë ndihmë për Haitin, të goditur nga uragani "Methju".

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni