Të paktën tetë persona humbën jetën gjatë shembjes së katër ndërtesave në Kinë

Të paktën tetë persona humbën jetën gjatë shembjes së katër ndërtesave në Kinë

Të paktën tetë persona humbën jetën sot gjatë shembjes së katër ndërtesave banesore pesëkatëshe në qytetin Vinzhou, në Kinën lindore, ku ekipet e shpëtimit kërkojnë persona të mbijetuar.

Anketa: Afro 40 për qind të votuesve dëshirojnë që Tramp të largohet nga fushata

Anketa: Afro 40 për qind të votuesve dëshirojnë që Tramp të largohet nga fushata

Afro 40 për qind të votuesve amerikan do të kishin dashur që kandidati republikan Donald Tramp të tërhiqet nga gara për president të SHBA-së, pas publikimit të video incizimit kontraverz ku në mënyrë vullgare i drejtohet grave, tregojnë rezultatet nga...

Numri i viktimave nga uragani Metju në Haiti ka arritur në 877

Numri i viktimave nga uragani Metju në Haiti ka arritur në 877

Numri i viktimave në Haiti gjatë uraganit Metju ka arritur në 877 persona përderisa dhjetëra mijëra njerëz kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

Revista javore TIME del me ajet Kur'anor në ballinë

Revista javore TIME del me ajet Kur'anor në ballinë

Revista javore TIME, numrin e fundit ia kushtoi vullnetarëve në Siri që njihen me emrin Helmetat e Bardhë, të cilët u ndihmojnë viktimave të popullit sirian, duke përdorur në ballinë të revistës një ajet Kur'anor.

Ish-gazetarja Ajshenur Parildak shkruan nga burgu

Ish-gazetarja Ajshenur Parildak shkruan nga burgu

“Më torturuan dhe më abuzuan”

Putin dhe Erdogan biseduan për zgjidhjen e krizës në Siri

Putin dhe Erdogan biseduan për zgjidhjen e krizës në Siri

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kolegu i tij turk Rexhep Taip Erdogan sot me telefon biseduan për përgatitje për intensifikimin e përpjekjeve ndërkombëtare për përfundimin e konfliktit në Siri, njoftoi Kremlini.

Fethullah Gylen: Thashetheme të tilla janë të pabaza dhe të papërgjegjshme

Fethullah Gylen: Thashetheme të tilla janë të pabaza dhe të papërgjegjshme

Mesazhi i Fethullah Gylenit në lidhje me lajmet e media në lidhje me një tentativë të dytë për grusht shteti në Turqi, 2 Tetor 2016.

Yoshinori Ohsumi fiton Nobelin për Mjekësi

Yoshinori Ohsumi fiton Nobelin për Mjekësi

Biologu japonez, Yoshinori Ohsumi, e ka fituar çmimin Nobel për Fiziologji ose Mjekësi për vitin 2016 për zbulimet që i ka bërë rreth "autophagy’s" se si trupi përkeqësohet dhe riciklon komponentë qelizorë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni