Sërish sulm në Turqi, dy të vrarë e 20 të plagosur

Sërish sulm në Turqi, tre të vrarë e 30 të plagosur

Dy policë thuhet se kanë vdekur dhe një civil më shumë se mbi 30 persona janë plagosur nga sulmi terrorist me bombë që ndodhi sot në qytetin Mardin të Turqisë.

Clinton siguron votat e demokratëve për presidente

Clinton siguron votat e demokratëve për presidente

Hillary Clinton ka arritur të mbledhë votat e nevojshme të delegatëve për t’u kandiduar si kandidatja demokratike për presidente të SHBA-ve, raportojnë mediat e huaja.

Shpërthim në Stamboll, të paktën 11 veta humbin jetën

Shpërthim në Stamboll, të paktën 11 veta humbin jetën

Stambolli është tronditur mëngjesin e sotëm nga një shpërthim i fuqishëm në lagjen Veznexhiler, shumë pranë Bashkisë dhe Universitetit të Stambollit, raportojnë mediat turke.

SHBA-të: Lëvizjen Hizmet nuk e vlerësojmë si një organizatë terroriste

SHBA-të: Lëvizjen Hizmet nuk e vlerësojmë si një organizatë terroriste

Zëdhënësi i Ministrisë të Punëve të Jashtme të SHBA-ve John Kirby, vlerësoi vendimin e presidentit turk Erdogan dhe të qeverisë turke se “Lëvizja Hizmet është një organizatë “terroriste””.

Shpërthen Hillary Clinton: Trump është mashtrues

Shpërthen Hillary Clinton: Trump është mashtrues

Hillary Clinton ka bërë një deklaratë të fuqishme duke thënë se Donald Turmpin është mashtrues dhe ka pohuar se ai do ta mashtrojë Amerikën ashtu siç i ka mashtruar gjithë ata njerëz në Universitetin Trump.

Avokatët e Fethullah Gylenit e çojnë në Gjykatën Kushtetuese përpjekjen për ta deklaruar lëvizjen si “organizatë terroriste”

Avokatët e Fethullah Gylenit e çojnë në Gjykatën Kushtetuese përpjekjen për ta deklaruar lëvizjen si “organizatë terroriste”

Avokatët e Fethullah Gylenit e kanë çuar në Gjykatën Kushtetuese përpjekjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë për ta shpallur Lëvizjen “Hizmet” si “organizatë terroriste”.

Qeveria Gjermane: Lëvizja Hizmet nuk është një organizatë terroriste

Qeveria Gjermane: Lëvizja Hizmet nuk është një organizatë terroriste

Qeveria Gjermane, u përgjigj në pyetjet që kishin të bëjnë me Lëvizjen Hizmet, e cila rikujtoi edhe një herë se Lëvizja nuk gjendet në listën e organizatave terroriste. Deputetët e Partisë Federale të qeverisë Gjermane, Ulla Jelpke, Wolfgang Gehrke, Christine...

Gjykata e Stambollit për Krime të Rënda: “Nuk ekziston asnjë provë për ekzistimin të një grupi terroristë të ashtuquajtur FETO/PDJ”

Gjykata e Stambollit për Krime të Rënda: “Nuk ekziston asnjë provë për ekzistimin të një grupi terroristë të ashtuquajtur FETO/PDJ”

Gjykata e Stambollit për Krime të Rënda, e cila i gjykoi dy gazetarët turk Xhan Dyndar dhe Erden Gyl me nga pesë vjet burg për lajmin e publikuar në gazetën Xhumhurijet për kamionët të shërbimit sekret turk MIT, të cilët...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.