Njerëzit me grupin e gjakut A janë veçanërisht të rrezikuar nga Kovid-19

Njerëzit me grupin e gjakut A janë veçanërisht të rrezikuar nga Kovid-19

Mjekët gjermanë dhe norvegjezë i kanë konfirmuar pretendimet e homologëve të tyre kinezë se lloji i gjakut ka një rol vendimtar në zhvillimin e sëmundjeve nga koronavirusit i ri.

Zelanda e Re mes të parave në botë e shpalli fundin e epidemisë

Zelanda e Re mes të parave në botë e shpalli fundin e epidemisë

Zelanda e Re e eliminoi epideminë e koronavirusit dhe do t’i heqë të gjitha masat, përveç atë të kufijve, paralajmëroi kryeministrja Xhasinda Ardern, me çka ky vend i Pacifikut jugor është ndër të parët në botë që e bëri këtë.

Vaksina kundër koronavirusit të ri, sipas të gjitha gjasave, në dy doza, paralajmërojnë shkencëtarët

Vaksina kundër koronavirusit të ri, sipas të gjitha gjasave, në dy doza, paralajmërojnë shkencëtarët

Që të fitohet imunitet i plotë, njerëzit sipas të gjitha gjasave do të duhet të vaksinohen kundër koronavirusit të ri dy herë, shkruan Ju Es Ej Tudej. Intervali mes dy dozave, sipas të gjitha gjasave do të jetë rreth një...

Java e dytë e protestave në SHBA, demonstrantët kërkojnë reforma në polici

Java e dytë e protestave në SHBA, demonstrantët kërkojnë reforma në polici

Në rrugët e kryeqytetit amerikan Uashington dje në protestën më masive kundër diskriminimit racor dolën mijëra persona, të cilët e ngritën zërin e tyre kundër racizmit dhe dhunës policore në SHBA.

G20 ndau më shumë se 21 miliardë dollarë amerikanë për luftë kundër Kovid-19

G20 ndau më shumë se 21 miliardë dollarë amerikanë për luftë kundër Kovid-19

Grupi 20 i vendeve më të zhvilluara në botë më shumë se 21 miliardë dollarë për luftë kundër koronavirusit, bëri të ditur sot G20.

Universiteti i Oksfordit ndal testimin e hidroksiklorinës

Universiteti i Oksfordit ndal testimin e hidroksiklorinës

Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit kanë marrë vendim për ndalim të menjëhershëm të testimit të ilaçit hidroksiklorinë, pasi është vërtetuar se nuk ka pasur efekt në shërimin e koronavirusit të ri.

Të hapen kufijtë! Komisioni Europian e kërkon brenda qershorit

Të hapen kufijtë! Komisioni Europian e kërkon brenda qershorit

Komisioni Evropian i ka kërkuar të gjithë vendeve anëtare të heqin kufizimet kufitare deri në fund të qershorit, tha komisionerja për çështjet e brendshme, Ylva Johansson duke shtuar se situata e shkaktuar nga pandemia po përmirësohej shpejt në shumë vende.

OBSH, kategorizon qytetet më të rrezikuara në Maqedoni nga Covid 19

OBSH, kategorizon qytetet më të rrezikuara në Maqedoni nga Covid 19

Organizata Botërore e Shëndetit ka kategorizuar qytetet më të rrezikuara në Maqedoninë e Veriut si pasojë e virusit Korona.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni