Ushtria ruse ka mbuluar kufomat e civilëve të vrarë në teatrin e Mariupolit, me beton dhe materie të ndryshme kimike

Ushtria ruse ka mbuluar kufomat e civilëve të vrarë në teatrin e Mariupolit, me beton dhe materie të ndryshme kimike

Bombardimi i teatrit të Mariupolit, la qindra civilë të vrarë brenda një sulmi që e kryen forcat pushtuese ruse.

Bashkimi Europian i ndarë për çështjet e vizave me Rusinë

Bashkimi Europian i ndarë për çështjet e vizave me Rusinë

Bashkimi Europian është i ndarë sa i takon çështjes së vizave për shtetasit rusë. Ministrat e Jashtëm të BE zhvilluan sot një takim informal në Pragë.

Përmbytjet në Pakistan: Fatkeqësia do të kushtojë më shumë se 10 miliardë dollarë

Përmbytjet në Pakistan: Fatkeqësia do të kushtojë më shumë se 10 miliardë dollarë

Ministri i Planifikimit në Pakistan ka thënë se sipas vlerësime të hershme tregohet se përmbytjet shkatërruese që goditën vendin kanë shkaktuar të paktën 10 miliardë dollarë dëme.

OKB paralajmëron se 6 milionë afganë janë në rrezik nga uria

OKB paralajmëron se 6 milionë afganë janë në rrezik nga uria

Shefi i Kombeve të Bashkuara për ndihmë humanitare u bëri thirrje donatorëve që të rinisin financimin e Afganistanit, duke paralajmëruar se 6 milionë afganë janë në rrezik nga uria.

Evropa përballet me rritje çmimesh dhe inflacion

Evropa përballet me rritje çmimesh dhe inflacion

Gjithnjë e më shumë po ndihet rritja e çmimeve. Çmimet për lëndët e para janë rritur prej muajsh, por tani rritja e tyre po prek direkt konsumatorët. Këtyre u shtohen dhe kostot e rritura fuqishëm të energjisë.

Numri i viktimave nga Covid-19 arrin thuajse 6.5 milionë në gjithë botënNumri i viktimave nga Covid-19 arrin thuajse 6.5 milionë në gjithë botën

Numri i viktimave nga Covid-19 arrin thuajse 6.5 milionë në gjithë botën

Rastet e regjistruara të SARS-CoV-2 të shtunën kaluan shifrën 600 milionë në mbarë botën, sipas të dhënave të mbledhura nga Universiteti Johns Hopkins.

Ukraina thotë se ka vrarë mbi 46000 ushtarë rusë që nga fillimi i luftës

Ukraina thotë se ka vrarë mbi 46000 ushtarë rusë që nga fillimi i luftës

Ministria e Punëve të Jashtme e Ukrainës, pretendon se 46.750 ushtarë rusë janë vrarë në luftën e Ukrainës.

Pakistan, mbi 1 mijë të vdekur nga përmbytjet

Pakistan, mbi 1 mijë të vdekur nga përmbytjet

Përmbytje masive nga reshjet të papritura të shiut kanë vrarë rreth 1,000 njerëz në Pakistan dhe kanë detyruar të zhvendosen mijëra të tjerë që prej qershorit, njoftojnë zyrtarët.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni