Sekuestrohet drogë me vlerë 1.1 miliardë dollarësh në blloqe mermeri

Sekuestrohet drogë me vlerë 1.1 miliardë dollarësh në blloqe mermeri

Policia australiane njofton se ka sekuestruar një sasi të madhe droge të llojit kristal, e njohur ndryshe si “akull”, me vlerë 1.1 miliardë dollarë, e fshehur në blloqe të mëdha mermeri.

Dëbimet nga Gjermania: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës

Dëbimet nga Gjermania: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë dy destinacionet kryesore të kthimeve të detyruara nga Gjermania në gjashtëmujorin e parë të vitit 2022.

Rusia sulmon një stacion treni në Ukrainë, humbin jetën 22 persona

Rusia sulmon një stacion treni në Ukrainë, humbin jetën 22 persona

Një sulm rus me raketa, ka shkaktuar 22 viktima në një stacin treni në Ukrainë, pikërisht ditën që pushtimi rus shënon gjashtë muaj në Ukrainë.

SHBA gati paketën më të madhe të ndihmës për Ukrainën

SHBA gati paketën më të madhe të ndihmës për Ukrainën

Amerika i bën një tjetër dhuratë Ukrainës për ditën e pavarësisë. Bëhet fjalë për një paketë ndihme prej 3 miliardë dollarësh, për asistencë të sigurisë për vendin në luftë prej 6 muajsh, më e madhja deri tani që është akorduar...

Ukraina shënon Ditën e Pavarësisë, gjashtë muaj nga agresioni rus – rritet frika për sulme të reja

Ukraina shënon Ditën e Pavarësisë, gjashtë muaj nga agresioni rus – rritet frika për sulme të reja

Ukrainasit do të shënojnë 31-vjetorin që kur u çliruan nga Bashkimi Sovjetik, dhe njëherit do të shënojnë ditën e Pavarësisë.

Eurostat: 72% e qytetarëve në Maqedoninë e Veriut lexojnë lajme online

Eurostat: 72% e qytetarëve në Maqedoninë e Veriut lexojnë lajme online

Shtatëdhjetë e dy për qind e shfrytëzuesve të internetit në Maqedoninë e Veriut lexojnë lajme onlajn, tregon hulumtimi i Eurostatit.

Gjashtë muaj nga fillimi i luftës në Ukrainë: Çfarë pritet të ndodhë më tej

Gjashtë muaj nga fillimi i luftës në Ukrainë: Çfarë pritet të ndodhë më tej

Më 24 shkurt, bota u tmerrua kur pa raketat ruse të bombardonin Ukrainën. SHBA-ja, Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian vendosën sanksione gjithëpërfshirëse kundër qeverisë ruse dhe presidentit Vladimir Putin.

Thatësira ekstreme e ka vënë Evropën në një gjendje alarmi

Thatësira ekstreme e ka vënë Evropën në një gjendje alarmi

Ka një thatësirë ​​të paprecedentë në kontinentin evropian. Pothuajse dy të tretat e Evropës janë nën alarme thatësire ose paralajmërime për shkak të valëve të të nxehtit dhe reshjeve të pakta. 47 për qind e Evropës është në kushte paralajmëruese,

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni