Pas 38 vjetësh, Fauci largohet nga Instituti i Sëmundjeve Infektive të SHBA-ve

Pas 38 vjetësh, Fauci largohet nga Instituti i Sëmundjeve Infektive të SHBA-ve

Anthony Fauci do të largohet nga rolet e tij si drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive dhe si shef mjekësor i presidentit Joe Biden në fund të këtij viti, duke shënuar fundin e gati katër dekadave si...

Zvicra kërkon 114 mijë punonjës, profesionet e lira

Zvicra kërkon 114 mijë punonjës, profesionet e lira

Zvicra është në kërkim të punëtorëve, mungesa e fuqisë punëtore ka filluar të vërehet në shumë sektorë, veçanërisht në kompanitë e mëdha. Referuar njoftimeve për nevojë pune, janë gjithsej 114.000 vende të lira, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch...

Sulm me dron në flotën ruse në Krime

Sulm me dron në flotën ruse në Krime

Forcat ruse në Krime janë shënjestruar nga një sulm i ri me dron.

12 të vdekur pas një sulmi në një hotel të Somalisë

12 të vdekur pas një sulmi në një hotel të Somalisë

Të paktën 12 persona janë vrarë pasi militantët e al-Shabab sulmuan të premten mbrëma një hotel në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu.

12 persona u lënduan kur një raketë ruse goditi një qytet ukrainas jo shumë larg centralit bërthamor

12 persona u lënduan kur një raketë ruse goditi një qytet ukrainas jo shumë larg centralit bërthamor

Një raketë ruse goditi një zonë banimi të një qyteti jugor të Ukrainës, jo larg një centrali bërthamor të shtunën, duke plagosur 12 civilë dhe duke rritur frikën për një aksident bërthamor gjatë luftës në Ukrainë, thanë zyrtarët ukrainas.

SHBA do të blejë 160.000 tonë drithë ukrainas për të uriturit në botë

SHBA do të blejë 160.000 tonë drithë ukrainas për të uriturit në botë

Në javët e ardhshme, SHBA do të blejë rreth 160,000 tonë drithë nga Ukraina për të uriturit e botës, tha drejtori ekzekutiv i Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley.

SHBA njofton paketë të re ndihme prej 775 milionë dollarësh për Ukrainën

SHBA njofton paketë të re ndihme prej 775 milionë dollarësh për Ukrainën

Departamenti i Mbrojtjes i SHBA-së njoftoi se do të ofrojë 775 milionë dollarë ndihmë ushtarake shtesë për Ukrainën përmes Autoritetit të Tërheqjes Presidenciale, tha të premten një zyrtar i lartë i mbrojtjes.

OBSH: Rastet me linë e majmunëve u rritën me 20% në javën e fundit

OBSH: Rastet me linë e majmunëve u rritën me 20% në javën e fundit

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, lija e majmunëve vazhdon të përhapet në të gjithë globin me rastet që janë rritur me 20% gjatë javës së fundit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni