Varianti i ri i vaksinës së Pfizer kundër COVID-19 mund të ruhet për një kohë të gjatë në frigorifer dhe mund t’i jepet edhe fëmijëve

Varianti i ri i vaksinës së Pfizer kundër COVID-19 mund të ruhet për një kohë të gjatë në frigorifer dhe mund t’i jepet edhe fëmijëve

Kompania Pfizer ka azhurnuar informacionet për rregullatorin amerikan të Shëndetësisë, sa i përket variantit të ri të vaksinës kundër coronavirusit – e cila mund të futet në frigorifer dhe të qëndrojë deri në 10 javë.

Në Dubai hapet një pishinë në katin e 77-të

Resorti luksoz i sapohapur, në pronësi të Adress Beach Resort and Spa, në Dubai, ka hapur një pishinë mbresëlënëse për mysafirët.

Franca synon heqjen e maskave nga përdorimi këtë verë

Franca synon heqjen e maskave nga përdorimi këtë verë

Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Véran deklaroi sot për fundin e mundshëm të detyrimit për të mbajtur maskë në ambientet publike duke e kushtëzuar atë me një mbulim të mjaftueshëm të vaksinimit të popullsisë franceze.

Delhi i Indisë s’ka më vende për djegien e viktimave nga koronavirusi

Delhi i Indisë s’ka më vende për djegien e viktimave nga koronavirusi

Zyrtarët në kryeqytetin e Indisë, Delhi, kërkuan që të gjenden vende të reja për djegien e viktimave, pasi morgjet dhe krematoriumet e qytetit janë të mbingarkuara me viktimat e koronavirusit.

Biden po e përmbushë politikën e Sanders: paga minimale të jetë 15 dollarë për orë

Biden po e përmbushë politikën e Sanders: paga minimale të jetë 15 dollarë për orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nisur procedurën për ta ngritur pagën minimale në 15 dollarë për orë.

Kreu i OBSH thirrje njerëzve: Dhuroni nga 7 dollarë për fondin e vaksinave për Covid-19

Kreu i OBSH thirrje njerëzve: Dhuroni nga 7 dollarë për fondin e vaksinave për Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë po nxit njerëzit të dhurojnë 7 dollarë për të mbledhur fonde shtesë për programin ndërkombëtar të shpërndarjes së vaksinave.

Horrori koronavirus në Indi, atje ku viktimat nga Covid digjen në mes të qytetit

Horrori koronavirus në Indi, atje ku viktimat nga Covid digjen në mes të qytetit

Pandemia e koronavirusit ka marrë përmasa katastrofike në Indi, ku mijëra persona të tjerë infektohen çdo ditë dhe viktimat janë në nivele tepër të larta.

Tedros: Vendet e varfëra morën vetëm 0,3 për qind të vaksinave

Tedros: Vendet e varfëra morën vetëm 0,3 për qind të vaksinave

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Tedros Adanom Gebrejesus paralajmëroi se vaksinat kundër Kovid 19 janë ende të qasshme për vendet e varfra.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni