Turqi, nëna lehonë merret në pyetje bashkë me foshnjën e saj njëditëshe!

Turqi, nëna lehonë merret në pyetje bashkë me foshnjën e saj njëditëshe!

Ditën e djeshme urrejtja ndaj lëvizjes "Gylen" në Turqi ka arritur të zgjatohet deri edhe te foshnjat e sapolindura. Ka qenë policia e Antaljas, e cila është përpjekur të arrestojë një nënë lehonë që nuk kishte kaluar as një ditë...

Iran: Testi i raketës balistika ishte i suksesshëm

Iran: Testi i raketës balistika ishte i suksesshëm

Irani sot i përgënjeshtroi pohimet amerikane se raketa e saj balistike, që u lansua të dielën, është shkatërruar menjëherë pas fluturimit, duke theksuar se testi ka qenë i suksesshëm.

Bill Gates, njeriu i parë në botë që mund të bëhet trilioner

Bill Gates, njeriu i parë në botë që mund të bëhet trilioner

Bill Gates është tashmë njeriu më i pasur në botë, por në krahasim me pasurinë që do të ketë pas 25 vitesh, aktualja është “thërrime”.

99% e holandezëve përdorin biçikletat, një shembull për mbarë botën

99% e holandezëve përdorin biçikletat, një shembull për mbarë botën

99% e holandezëve përdorin biçikletat si mjet transporti. Brenda vitit thuhet që holandezët shpenzojnë më shumë se 1 miliardë euro për blerjen dhe riparimin e nevojshëm të pajisjeve të biçikletave.

Haradinaj: Nesër paraqitem në gjykatë, pres përmbylljen e procesit

Haradinaj: Nesër paraqitem në gjykatë, pres përmbylljen e procesit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po mbahet nën masën e lirimit me kusht, mbi bazën e një procesi që po zhvillohet ndaj tij nga autoritetet franceze, bazuar në një urdhër-arrest të lëshuar nga Serbia përmes Interpolit.

Urdhrat Ekzekutivë: Çfarë mund dhe çfarë s’mund të bëjë Presidenti i SHBA'së

Urdhrat Ekzekutivë: Çfarë mund dhe çfarë s’mund të bëjë Presidenti i SHBA'së

Çdo president, qysh prej kohës së George Washington, ka përdorur pushtetin ekzekutiv në një mënyrë apo tjetrën – disa më shumë se të tjerët.

10 ushqimet më të shtrenjta në botë

10 ushqimet më të shtrenjta në botë

Ja ku janë disa ushqime apo pjata me çmimet e të cilave ju mund të kishit paguar qeranë apo doktoraturën apo atë operacionin e hundës që gjithmonë keni dashur të bëni, etj.

Vajza "gjarpër" që ndërron lëkurën çdo 6 javë

Vajza "gjarpër" që ndërron lëkurën çdo 6 javë

Një adoleshente e cila ndërron lëkurën çdo 6 javë si pasojë e një sëmundjeje të rralë që i than lëkurën është përjashtuar nga shkolla psi shokët e saj të klasës e kanë frikë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni