Ja sa i kushton botës duhanpirja

Ja sa i kushton botës duhanpirja

Si do të ish kjo botë pa duhanpirës vallë? Natyrisht që do të ish më e mirë. Njerëzit do të kishin mundësi që të ishin më pak të varur nga paraja, sepse çdo ves ka një kosto, por edhe ambienti...

261 vjet Mozart, gjeniu i rrallë i muzikës

261 vjet Mozart, gjeniu i rrallë i muzikës

Më 27 janar 1756 lindi në Strasburg, Wolfgang Amadeus Mozart, një fëmijë gjeni i muzikës. Mozarti që në vitet e para ka treguar një talent të jashtëzakonshëm muzikor.

Tërmeti fundos Everestin me disa metra

Tërmeti fundos Everestin me disa metra

Mali më i lartë në botë thuhet se është fundosur me të paktën katër metra pas tërmetit të rënë në Nepal në vitin 2015.

SHOKUESE/ Aktori i njohur amerikan vret veten ‘live’ në Facebook

SHOKUESE/ Aktori i njohur amerikan vret veten ‘live’ në Facebook

Aktori amerikan Jay Bowdy i ka dhënë fund jetës duke vrarë veten me një pistoletë gjersa ishte folur ‘live’ me fansat në Facebook.

Trump firmos ndërtimin e murit, reagon ashpër presidenti i Meksikës

Trump firmos ndërtimin e murit, reagon ashpër presidenti i Meksikës

Presidenti i Meksikës ka reaguar ashpër pas deklaratës së fortë të Donald Trumpit për ngritjen e murit me Meksikën.

Tetëmbëdhjetë persona e humbën jetën në stuhi dhe tornado në SHBA

Tetëmbëdhjetë persona e humbën jetën në stuhi dhe tornado në SHBA

Numri i viktimave nga stuhitë, tornadot dhe vërshimet të cilat i goditën pjesën jugore të SHBA-së, arriti 18 persona.

Tridhjetë e një milionë shikues përmes tv-ekraneve në SHBA e kanë ndjekur ceremoninë e marrjes së funksionit të Trampit

Tridhjetë e një milionë shikues përmes tv-ekraneve në SHBA e kanë ndjekur ceremoninë e marrjes së funksionit të Trampit

Tridhjetë e një milionë shikues e kanë ndjekur përmes televizionit ceremoninë zyrtare për marrjen e detyrës të presidentit të ri amerikan Donald Tramp, njoftoi agjencia Nilsen.

Të paktën 20 të vrarë gjatë shpërthimeve në tregun në Pakista

Të paktën 20 të vrarë gjatë shpërthimeve në tregun në Pakistan

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 50 janë lënduar gjatë shpërthimit të një bombe në një rajon fisnor në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, në kufi me Afganistanin, kumtuan autoritetet lokale.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni