Hahn: Turqia e kishte përgatitur listën e arrestimeve

Arrestimi i shpejtë i gjyqtarëve dhe të tjerëve pas një puçi të dështuar në Turqi ështe një tregues se Qeveria e kishte përgatitur listën përpara, kështu ka thënë komisioneri i BE’së i ngarkuar me çështjen e anëtaresimit të Turqisë ne...

Hahn: Referendum nëse dështon Parlamenti

Komisioneri Johannes Hahn ka nënvizuar se nëse në datën 21 korrik Reforma në Drejtësi nuk do të votohet në parlament, vendi mund të shkojë në një referendum.

Gyleni: Erdogani mund ta ketë inskenuar vetë grushtin e shtetit

Në një intervistë të veçantë që i ka dhënë një grupi të vogël gazetarësh në rezidencën e tij në Saylorsburg të Pensilvanisë, Fethullah Gyleni, i cili jeton në një vend të veçuar, i është shprehur koleges sime, Amana Fontanella-Khan se...

Please publish modules in offcanvas position.