Sulmet ajrore të SHBA-së janë porosi deri te Damasku, sipas opozitës siriane

Sulmet ajrore të SHBA-së janë porosi deri te Damasku, sipas opozitës siriane

Opozita siriane vlerëson se sulmet raketore të SHBA-së ndaj bazës së Forcave ushtarake ajrore të Sirisë është reagim i rëndësishëm, që dërgon porosi deri te Damasku se nuk mund të veprojë pa ndëshkuar.

KS i KB-së në seancë të jashtëzakonshme debaton për sulmin kimik në Siri

KS i KB-së në seancë të jashtëzakonshme debaton për sulmin kimik në Siri

Këshilli i Sigurimit i KB-së sot u mblodh në seancë të jashtëzakonshme që ta shqyrtojë gjoja sulmin kimik, që dje në Siri mori 72 jetë, njoftuan mediat franceze.

KB: Shtatë milionë njerëz në nevojë "kritike" për ushqim

KB: Shtatë milionë njerëz në nevojë "kritike" për ushqim

Pothuaj shtatë milionë njerëz në Siri kanë nevojë kritike për ushqim, ndërsa situata përkeqësohet gjithnjë e më shumë çdo ditë nga lufta që po vazhdon, deklaroi një përfaqësues i Programit botëror për ushqim të KB-së.

Pamje të tmerrshme të sirianëve pas sulmit me armë kimike

Pamje të tmerrshme të sirianëve pas sulmit me armë kimike

Pamje të tmerrshme janë publikuar nga Siria e prekur nga sulmi me armë kimike në zonat e kontrolluara nga rebelët në veriperëndim të provincës siriane të Idlibit.

Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Gjatë 12 muajve të kaluar në Afganistan janë konfiskuar pothuajse 650 tonë lëndë narkotike dhe alkool i kontrabanduar, deklaroi zëvendësministri afgan i Punëve të Brendshme, Baz Mohamad Ahmadi.

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Regjimi i presidentit sirian Bashar al Asad mban përgjegjësi për "sulmin kimik" të kryer në bastionin kryengritës dhe xhihadist në Sirinë veriperëndimore, ku e humbën jetën të paktën 58 njerëz, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Shënimi i Ditës së NATO-s

Shënimi i Ditës së NATO-s

Në organizim të Këshillit Euro-atlantik të Maqedonisë, ndërsa në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes së Maqedonisë, ambasadat kontaktuese të NATO-s në Maqedoni dhe zyra e NATO-s në të cilën rregullisht brifohet opinioni për progresin e RM-së në NATO proceset integruese,

Bilanci i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi u rrit në 254 persona

Bilanci i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi u rrit në 254 persona

Të paktën 254 persona, në mesin e së cilëve edhe 54 fëmijë e humbën jetën gjatë rrëshqitjes së tokës në qytetin Mokoa në provincën Putumajo në pjesën jugperëndimore të Kolumbisë, kumtoi mbrëmë presidenti i Kolumbisë, Huan Manuel Santos.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni