Tre sulme në kisha në Egjipt, të paktën 35 të vdekur

Tre sulme në kisha në Egjipt, të paktën 35 të vdekur

Në të tre shpërthimet të cilat kanë ndodhur sot në Egjipt, në afërsi të tempujve krishter, e humbën jetën të paktën 35 persona, ndërsa mbi 70 janë lënduar.

Sulmet ajrore të SHBA-së janë porosi deri te Damasku, sipas opozitës siriane

Sulmet ajrore të SHBA-së janë porosi deri te Damasku, sipas opozitës siriane

Opozita siriane vlerëson se sulmet raketore të SHBA-së ndaj bazës së Forcave ushtarake ajrore të Sirisë është reagim i rëndësishëm, që dërgon porosi deri te Damasku se nuk mund të veprojë pa ndëshkuar.

KS i KB-së në seancë të jashtëzakonshme debaton për sulmin kimik në Siri

KS i KB-së në seancë të jashtëzakonshme debaton për sulmin kimik në Siri

Këshilli i Sigurimit i KB-së sot u mblodh në seancë të jashtëzakonshme që ta shqyrtojë gjoja sulmin kimik, që dje në Siri mori 72 jetë, njoftuan mediat franceze.

KB: Shtatë milionë njerëz në nevojë "kritike" për ushqim

KB: Shtatë milionë njerëz në nevojë "kritike" për ushqim

Pothuaj shtatë milionë njerëz në Siri kanë nevojë kritike për ushqim, ndërsa situata përkeqësohet gjithnjë e më shumë çdo ditë nga lufta që po vazhdon, deklaroi një përfaqësues i Programit botëror për ushqim të KB-së.

Pamje të tmerrshme të sirianëve pas sulmit me armë kimike

Pamje të tmerrshme të sirianëve pas sulmit me armë kimike

Pamje të tmerrshme janë publikuar nga Siria e prekur nga sulmi me armë kimike në zonat e kontrolluara nga rebelët në veriperëndim të provincës siriane të Idlibit.

Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Gjatë 12 muajve të kaluar në Afganistan janë konfiskuar pothuajse 650 tonë lëndë narkotike dhe alkool i kontrabanduar, deklaroi zëvendësministri afgan i Punëve të Brendshme, Baz Mohamad Ahmadi.

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Regjimi i presidentit sirian Bashar al Asad mban përgjegjësi për "sulmin kimik" të kryer në bastionin kryengritës dhe xhihadist në Sirinë veriperëndimore, ku e humbën jetën të paktën 58 njerëz, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Shënimi i Ditës së NATO-s

Shënimi i Ditës së NATO-s

Në organizim të Këshillit Euro-atlantik të Maqedonisë, ndërsa në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes së Maqedonisë, ambasadat kontaktuese të NATO-s në Maqedoni dhe zyra e NATO-s në të cilën rregullisht brifohet opinioni për progresin e RM-së në NATO proceset integruese,

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni