KB: Në luftimet në Mosul janë shkatërruar shtëpitë e mbi 148.000 personave

KB: Në luftimet në Mosul janë shkatërruar shtëpitë e mbi 148.000 personave

Operacioni i madh ushtarak i armatës irakiane për largimin e grupit xhihadist Shteti Islamik (SHI) nga qyteti Mosul, i la pa çati mbi kokë mbi 148.000 persona, kumtuan sot Kombet e Bashkuara.

Policia turke e arrestoi autorin e sulmit gjatë natës së Vitit të Ri në Stamboll

Policia turke e arrestoi autorin e sulmit gjatë natës së Vitit të Ri në Stamboll

Në operacionin e policisë turke është arrestuar autori i sulmit të përgjakshëm gjatë natës së Vitit të Ri në klubin "Riena" në Stamboll, shtetas i Uzbekistanit, Abdulgadir Masharipov, i cili vrau 39 dhe plagosi 66 persona.

Shërbimet sekrete në BE: Erdogani kishte planifikuar spastrime në ushtri para grushtit të shtetit

Shërbimet sekrete në BE: Erdogani kishte planifikuar spastrime në ushtri para grushtit të shtetit

The Times
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogani e kishte planifikuar që të spastronte çdo zë opozitar në radhët e ushtarakëve që para tentativës për grusht shteti në korrik, – thuhet në një raport të fshehtë të inteligjencës së Bashkimit...

Avioni turk rrëzohet mbi fshatin në Kirgizistan, mbi 37 të vdekur

Avioni turk rrëzohet mbi fshatin në Kirgizistan, mbi 37 të vdekur

Të paktën 37 persona kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të një aeroplani turk mallrash pranë aeroportit të Bishkekut në Kirgzistan.

Paletinezët i përshëndetën vendimet e konferencës së Parisit

Paletinezët i përshëndetën vendimet e konferencës së Parisit

Njeriu i dytë i Organizatës për çlirimin e Palestinës (OÇP), Saeb Erakat i përshëndeti konkluzionet e konferencës në Paris për Lindjen e Afërt, e cila sipas tij "e ka nënvizuar domosdoshmërinë e përfundimit të okupimit izraelit", transmetuan mediat franceze, duke...

"Mjekë pa kufij": Beogradi mund të bëhet "Xhungël e re e refugjatëve"

"Mjekë pa kufij": Beogradi mund të bëhet "Xhungël e re e refugjatëve"

Organizata ndërkombëtare humanitare "Mjekë pa kufij" paralajmëron se Beogradi mund të shndërrohet në "Kala të re" sepse në kryeqytetin serb ka shumë refugjatë dhe emigrantë, të cilët janë harruar nga institucionet evropiane, publikoi gazeta londineze "Gardijan".

Restoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriuRestoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriu

Restoranti kinez në Itali akuzohet se po shërben këmbë njeriu

Një restorant kinez në Itali është akuzuar se ka shërbyer këmbë njeriu në vend të mishit të ariut.

Ish-kryeministri turk Davutoglu: Piloti që rrëzoj aeroplanin rus, nuk është anëtar i lëvizjes Gylen

Ish-kryeministri turk Davutoglu: Piloti që rrëzoj aeroplanin rus nuk është anëtar i lëvizjes Gylen

Ish-kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu, dërgoi një njoftim me shkrim deri tek Komisioni Hulumtues të parlamentit turk, për ngjarjet e puçit në Turqi. Në njoftim e tij me shkrim i përbërë prej 71 faqesh, Davutogllu ka bërë të ditur se...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni