Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Në Afganistan gjatë 12 muajve të kaluar janë konfiskuar rerth 650 tonë drogë dhe alkool i kontrabanduar

Gjatë 12 muajve të kaluar në Afganistan janë konfiskuar pothuajse 650 tonë lëndë narkotike dhe alkool i kontrabanduar, deklaroi zëvendësministri afgan i Punëve të Brendshme, Baz Mohamad Ahmadi.

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Mogerini: Regjimi i Asadit mban përgjegjësi për sulmin në Idbil

Regjimi i presidentit sirian Bashar al Asad mban përgjegjësi për "sulmin kimik" të kryer në bastionin kryengritës dhe xhihadist në Sirinë veriperëndimore, ku e humbën jetën të paktën 58 njerëz, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Shënimi i Ditës së NATO-s

Shënimi i Ditës së NATO-s

Në organizim të Këshillit Euro-atlantik të Maqedonisë, ndërsa në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes së Maqedonisë, ambasadat kontaktuese të NATO-s në Maqedoni dhe zyra e NATO-s në të cilën rregullisht brifohet opinioni për progresin e RM-së në NATO proceset integruese,

Bilanci i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi u rrit në 254 persona

Bilanci i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi u rrit në 254 persona

Të paktën 254 persona, në mesin e së cilëve edhe 54 fëmijë e humbën jetën gjatë rrëshqitjes së tokës në qytetin Mokoa në provincën Putumajo në pjesën jugperëndimore të Kolumbisë, kumtoi mbrëmë presidenti i Kolumbisë, Huan Manuel Santos.

Të lënduarit në shpërthimin në Shën Petërburg janë evakuuar me helikopterë

Të lënduarit në shpërthimin në Shën Petërburg janë evakuuar me helikopterë

Nga të dy stacionet e metrosë në Shën Petërburg, midis të cilëve sot ndodhi një shpërthim, të lënduarit janë evakuuar me helikopterë, njofton TASS.

PE gjatë kësaj jave do ta shqyrtojë çështjen për Bregzitin

PE gjatë kësaj jave do ta shqyrtojë çështjen për Bregzitin

Parlamenti Evropian gjatë kësaj jave në seancën në Strasburg do ta shqyrtojë çështjen për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja.

Unioni Ndërkombëtar i Gjyqtarëve: Jemi të shokuar, ky është fundi i shtetit ligjor në Turqi

Unioni Ndërkombëtar i Gjyqtarëve: Jemi të shokuar, ky është fundi i shtetit ligjor në Turqi

Kryetari i Unionit Ndërkombëtar të Gjyqtarëve, Cristophe Regnard-i, ka publikuar një deklaratë për shtyp, në të cilën shkruan se Këshilli i Lartë i Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në Turqi është nën kontrollin e plotë të qeverisë që prej vitit 2014, si...

Trump mbron kërkesën e Flynn-it për imunitet nga ndjekja penale

Trump mbron kërkesën e Flynn-it për imunitet nga ndjekja penale

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka mbështetur kërkesën e ish-këshilltarit të tij për siguri kombëtare, që të dëshmojë për kontaktet e tij me Rusinë, në shkëmbim të imunitetit nga ndjekja penale.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni