Krijohet letra që mund të përdoret deri në 80 herë

Krijohet letra që mund të përdoret deri në 80 herë

Hulumtuesit kanë zhvilluar një letër që mund të printohet me dritë UV, duke eliminuar nevojën për bojë.

Treni në Kinë kalon përmes ndërtesës 19 katëshe

Treni në Kinë kalon përmes ndërtesës 19 katëshe

Një hekurudhë e ndërtuar në Kinë kalon përmes një ndërtese 19 katëshe.

15 sjellje joprofesionale që na bëjnë të padëshiruar në punë

15 sjellje joprofesionale që na bëjnë të padëshiruar në punë

Të gjithë ne kemi kolegë në punë, krijojmë marrëdhënie pune me ta dhe kujdesemi për të realizuar një përformacë të mirë.

Dita botërore e gjumit, flemë pak e keq, dëmtojmë shëndetin

Dita botërore e gjumit, flemë pak e keq, dëmtojmë shëndetin

Dita e sotme, 17 mars është dita botërore e gjumit, e vendosur nga World Sleep Society, e cila kujtohet për të tërhequr vëmendjen lidhur me çrregullimet që lidhen me orët e pakta të gjumit dhe fjetjen e keqe.

Reduktohet komunikacioni ajror në Sicili për shkak të erupsionit të vullkanit Etna

Reduktohet komunikacioni ajror në Sicili për shkak të erupsionit të vullkanit Etna

Autoritetet e rajonit italian Sicilia vendosën ndalesë të përkohshme për komunikacionin ajror në aeroportin "Komizo", për shkak të erupsionit të vullkanit Etna, prej kraterit të së cilit tashmë për të katërtën ditë me radhë del hi dhe smog.

Ish këshilltari i Trump, Michael Flynn, ka pranuar para nga shtetet e huaja

Ish këshilltari i Trump, Michael Flynn, ka pranuar para nga shtetet e huaja

Ish-këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Majkël Flin, ishte paguar nga kompanitë ruse me 67 mijë dollarë, para zgjedhjeve presidenciale, tregojnë dokumentet e publikuara mbrëmë nga anëtari demokrat i Dhomës Përfaqësuese, Elijah Kamings, nga shteti Merilend.

Forcat e armatosura në Siri kryen krime lufte, sipas Komisionit të KB-së

Forcat e armatosura në Siri kryen krime lufte, sipas Komisionit të KB-së

Forcat ajrore të Sirisë me qëllim në dhjetor kanë bombarduar burime të ujit, që është njëkohësisht një krim, sepse është pamundur furnizimi me ujë i 5,5 milionë njerëzve në dhe rreth Damaskut, njoftoi Komisioni i pavarur ndërkombëtar i Kombeve të...

Ja ku gjendet shtëpia më e madhe në botë e ndërtuar mbi pemë

Ja ku gjendet shtëpia më e madhe në botë e ndërtuar mbi pemë

Shtëpia më e madhe në botë, e ndërtuar mbi pemë gjendet në Crossville të Tennessee.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni