OBSH ka publikuar listen e 12 baktereve më të rrezikshme

OBSH ka publikuar listen e 12 baktereve më të rrezikshme

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka publikuar listën e 12 baktereve më të rrezikshme për njerëzit, duke thënë se mjekët po humbasin me shpejtësi mundësitë për trajtim.

Sekonda jete për të qenë të lumtur

Sekonda jete për të qenë të lumtur

Një sekondë. Vetëm kaq duhet për ta bërë jetën tuaj më të lumtur.

Kanadaja ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni

Kanada ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni

Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore për kushtet e emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë emigrantë.

E gjithë bota sheh 1 mld orë video në ditë në Youtube

E gjithë bota sheh 1 mld orë video në ditë në Youtube

YouTube ka deklaruar se njerëzit tani shikojnë 1 miliard orë video çdo ditë.

Rezervohet bileta për në Hënë, SpaceX gati të çojë dy turistët e parë

Rezervohet bileta për në Hënë, SpaceX gati të çojë dy turistët e parë

Kompania private e udhetimeve hapësinore po planifikon të dërgojë në hënë, për herë të parë në histori, dy turistë, të cilët do të kthehen sërish në tokë.

KB: Refugjatët dhe migrantët u ekspozohen rreziqeve serioze në rrugën e tyre drejt Evropës

KB: Refugjatët dhe migrantët u ekspozohen rreziqeve serioze në rrugën e tyre drejt Evropës

Refugjatët dhe emigrantët ballafaqohen me rreziqe serioze në përpjekjen që të mbërrijnë deri në Evropë, thuhet në raportin e Komisarit të lartë për refugjatë i KB-së (UNCHR).

Të shohësh rrezet e para të diellit pas një dimri të errët

Të shohësh rrezet e para të diellit pas një dimri të errët

Ndjekja e rrezeve të para të diellit është një ndër përvojat më të veçanta që mund të përjetoni në arkipelagun Svalbard të ndodhur mes Norvegjisë dhe Polit të Veriut, veçanërisht për vendasit pas një dimri të gjatë me muaj pa...

Oscar për filmin dokumentar frymëzuar nga puna e vullnetarëve në Siri

Oscar për filmin dokumentar frymëzuar nga puna e vullnetarëve në Siri

Filmi “White Helmets” që i dedikohet një grupi vullnetar që vepron në Sirinë e kontrolluar nga rebelët ka fituar një Oscar për filmin më të mirë dokumentar me metrazh të shkurtër.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni