Disa mënyra si t’i mirëmbajmë këpucët në dimër

Disa mënyra si t’i mirëmbajmë këpucët në dimër

Këpucët e mira nuk janë luks, por domosdoshmëri. Përveç se do të dukeni dinjitoz e të mirëveshur ju nuk do i ndjeni fare lëkundet e temperaturave. Këpucët duan vetëm diçka prej jush, t’i mirëmbani e të kujdeseni për to. Po...

Pse bluzat e mjekëve janë ngjyrë blu gjatë operacionit?

Pse bluzat e mjekëve janë ngjyrë blu gjatë operacionit?

A keni menduar ndonjëherë për veshjen ngjyrë blu të mjekëve në sallat e operacionit?

Në zonat e luftës jetojnë 250 milionë fëmijë, qindra mijë janë fëmijë ushtarë

Në zonat e luftës jetojnë 250 milionë fëmijë, qindra mijë janë fëmijë ushtarë

Më 21 shkurt në Paris do të organizohet konferencë, në të cilën bashkësia ndërkombëtare dëshiron të paralajmërojë për fatin e 250 milionë fëmijëve të cilët jetojnë në zonat e luftës dhe të bëjë thirrje për donacione, paralajmëroi Ministria franceze e...

Vritet gjysmëvëllai i Kim Xhong-un

Vritet gjysmëvëllai i Kim Xhong-un

Gjysmëvëllai i lidereit verikorean Kim Xhong-un është vrarë në Malajzi, njoftuan sot mediat kineze dhe jugokoreane, duke iu referuar burimeve anonime.

Jep dorëheqje këshilltari i Trampit për siguri kombëtare

Jep dorëheqje këshilltari i Trampit për siguri kombëtare

Këshilltari i sigurisë kombëtare Majkëll Flin dha dorëheqjen pas njoftimeve se ai nuk u kishte treguar të vërtetën zyrtarëve të administratës Tramp rreth kontakteve të tij me ambasadorin e Rusisë në Uashington.

Njihuni me kazuarin e madh, shpendi më i rrezikshëm në botë

Njihuni me kazuarin e madh, shpendi më i rrezikshëm në botë

Sipas Librit të rekordeve botërore Guinnes, Kazuari i madh/kazuari australian apo kazuari jugor është shpendi më i rrezikshëm në botë.

Njihni shtëpinë prej balte në Bogota, realizuar nga një ambjentalsit

Njihni shtëpinë prej balte në Bogota, realizuar nga një ambjentalsit

Kjo është shtëpia e Flintstonëve e cila gjendet në Kolumbi dhe është bërë e gjitha nga balta, nga muret e deri tek mobiliet.

Blu Pond, liqeni i veçantë i cili ndryshon ngjyrën vazhdimisht

Blu Pond, liqeni i veçantë i cili ndryshon ngjyrën vazhdimisht

Në pjesën më veriore të Japonisë ekziston ishulli Hokkaido, një vend vërtetë i veçantë. Bëhet fjalë për Blue Pond, një liqen i madh, që prej disa vitesh është bërë një destinacion për turistët nga i gjithë vendi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni