Kryeministri turk jep dorëheqje

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje. Gjithashtu thuhet se ekzistojnë gjasat se nuk do të kandidojë për udhëheqjen e Partisë AK në pushtet në kongresin që do të mbahet më 22 maj. Kështu...

Letra dramatike e mjekut sirian që po bën xhiron e botës

Një doktor sirian ka shkruar një letër e cila po bën xhiron e botës. Ai shkruan në letër sesi është bombarduar egërsisht Aleppo dhe sesi aty nga bombardimet u vranë qindra veë veç në ditët e fundit, mes tyre edhe një...

Situatë katastrofike në Alepo

200 të vrarë nga luftimet mes ushtrisë dhe rebelëve
Kombet e Bashkuara e përshkruajnë si katastrofike, situatën në Alepo. Përplasjet e ashpra mes forcave qeveritare dhe atyre rebele i kanë marrë jetën mbi 200 personave brenda 6 ditëve. Mes të...

Please publish modules in offcanvas position.