Tjetër sulm terrorist në Taksim të Stambollit

Tjetër sulm terrorist në Taksim të Stambollit

Nje tjeter sulm terrorist godet Turqinë. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne rrugen Istiklal ne Stamboll.

Sipas mediave vendase, dyshohet per te pakten 4 të vdekur dhe mbi 20 të plagosur. Rruga Istiklal, e cila ndodhet në zonën Beyoglu të Stambollit, është një ndër zonat më të frekuentura te metropolit turk, madje edhe nga turistet. Para pak ditesh nje sulm terrorist në Ankara shkaktoi 36 viktima.