Shpërthimi në Turqi, 4 policë të vrarë dhe 14 të plagosur

Shpërthimi në Turqi, 6 policë të vrarë dhe 23 të plagosur

Sipas asaj qe raportojne mediat turke, nga sulmi ne Diyarbakir kane humbur jeten deri tani 4 police, ndersa 14 eshte numri i te plagosurve.

Nje shperthim me bombe ka ndodhur para pak minutash ne qytetin e Diyarbakirit ne Turqi.

Bomba ka shperthyer ne momentin kur aty prane kaloi nje minibus policie, shkruajne mediat turke.

Sipas te dhenave paraprake, flitet per viktima dhe disa te plagosur, mes tyre police dhe civile.