Në Dubai hapet një pishinë në katin e 77-të

Resorti luksoz i sapohapur, në pronësi të Adress Beach Resort and Spa, në Dubai, ka hapur një pishinë mbresëlënëse për mysafirët.

Ajo është e vendosur në katin e 77-të, në pothuajse 300 metra mbi nivelin e detit, e cila është një lartësi rekord për një pishinë, dhe kjo është konfirmuar nga Libri i Rekordeve Guinness.

94,84 metra e gjatë dhe 16,5 metra e gjerë, është gati dy herë më i gjatë se pishina olimpike, shkruan CNN.

Pishina është e hapur vetëm për mysafirët e hotelit mbi moshën 21 vjeç.

Por aty ju gjithashtu mund të shijoni pamjen e bukur nëse rezervoni një vend në Zeta Seventy Seven, një restorant aziatik, transmeton Telegrafi.

Është quajtur kështu sepse, ashtu si pishina, ndodhet në katin e 77-të hotelit.

Në këtë pjesë të kullave, në një lartësi prej gati 300 metrash, ka apartamente dhe suita luksoze, të cilat janë futur edhe në Librin e Rekordeve Guinness.

Ndërtesa mbresëlënëse, e quajtur Jumeirah Gate, u hap në dhjetor 2020 dhe është një tjetër në një seri atraksionesh arkitektonike në Dubai.