Të paktën 21 persona humbën jetën nga tërmeti në Italinë qendrore

Të paktën 21 persona humbën jetën nga tërmeti në Italinë qendrore

Numri i viktimave në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën qendrore të Italisë u rrit në 21, njoftuan mediat lokale.

Të paktën dhjetë njerëz e humbën jetën në Akumolia, pesë në Amatriçe dhe gjashtë në Peskara.

Kryeministri italian Mateo Renci në Tuiter shkroi se autorutetet janë në kontakt me persona lokalë zyrtar nga zonat e prekura dhe se u është dërguar ndihmë shtesë.

"Vendi im më nuk ekziston, thjesht vetëm dëgjojmë zëra nën gërmadhat", deklaroi prefekti i Amatriçes, Serxho Porci.

Please publish modules in offcanvas position.