Shpërthen bombë para një gjykate në Izmir: 2 të vdekur dhe 11 të plagosur

Të paktën 2 persona të vdekur dhe 11 janë plagosur pasdite gjatë një shpërthimi para Pallatit gjyqësor në qytetin perëndimor turk Izmir.

Sipas informatave të pakonfirmuara tani për tani, shpërthimi është shkaktuar nga auto-bomba.

Sipas deklaratave të dëshmitarëve, se para Gjykatës "digjet automobili".

Please publish modules in offcanvas position.