Turqia në panikë, Sulm me bombë në qendër të Ankarasë
Foto: Zaman / Mustafa Kirazlı

Turqia në panik, Sulm me bombë në qendër të Ankarasë

Sulmi me bombë në Ankara, raportohen 28 të vdekur dhe 61 të plagosur.

Si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm që ndodhi disa minuta më parë në Ankara, pranë selisë së Parlamentit, ku një automjet i ushtrisë ka shpërthyer dhe është përfshirë më pas nga flakët.

Sipas informacioneve të fundit bëhet e ditur se deri më tani numri i viktimave ka shkuar në 28, dhe po ashtu 61 janë të plagosur..

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.