Gërmimi i kriptovalutave duhet të ndalet, thotë kryeministri Kovaçevski

Gërmimi i kriptovalutave duhet të ndalet, thotë kryeministri Kovaçevski

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në konferencën e sotme për shtyp pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë tha se duhet të ndërpritet gërmimi i kriptovalutave në vend, përcjell TV21. Kovaçevski tha se kjo është e padrejt pasi që energjia elektrike në vend...

Kovaçevski: Gjendja me energjinë elektrike është alarmante

Kovaçevski: Gjendja me energjinë elektrike është alarmante

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë u diskutua rreth gjendjes me energjinë elektrike në vend dhe më gjerë, me ç’rast pjesëmarrësit njëzëri konstatuan se na pret një periudhë e vështirë, shkruan Alsat.

Grupe pune Bullgari-Maqedoni për krizën energjetike

Kryeministri Dimitar Kovaçevski qëndroi në Sogje ku u takua me homologun e tij bullgar Gallab Donev. Dy kryeministrat biseduan për krizën energjetike. Gjatë takimit u arrit marrëveshje për formimin e grupeve të punës mes dy vendeve, detyra e të cilëve...

Kriza energjetike ka përplasur sërish LSDM-në dhe VMRO DPMNE-në

Kriza energjetike ka përplasur sërish LSDM-në dhe VMRO DPMNE-në

Kriza energjetike ka përplasur partitë. Kreu i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski nëpërmjet facebookut akuzoi Qeverinë se energjia elektrike tepricë e natës shitet më lirë se çmimi real i saj. Marija Miteva nga VMRO DPMNE tha se posedojnë prova që dëshmojnë...

Qeveria e RMV-së sërish me thirrje për kursim të energjisë, opozita vazhdon me akuza

Qeveria e RMV-së sërish me thirrje për kursim të energjisë, opozita vazhdon me akuza

SHA EMV nga një shtatori ka në dispozicion 3,1 miliardë denarë ose rreth 50 milionë euro për të rritur prodhimin dhe për të siguruar sasi shtesë të energjisë elektrike. Kompania apelon që të respektohen masat për kursimin e energjisë elektrike.

Bie çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut

Bie çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka marrë vendim që çmimi i naftës prej mesnatës të ulet për dy denarë, ndërkaq çmimi i benzinës mbetet i pandryshuar.

“Open Ballkan”/ Kriza me rrymën, vendet i kërkojnë ndihmë BE-së

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, NGA Beogradi ku po merr pjesë në samitin e Ballkanit të Hapur tha se për rajonin dimri do të jetë më i vështiri që prej Luftës së Dytë Botërore, shkruan Alsat. 

MF: Sigurohen 100 milionë euro për ballafaqim me krizën energjetike dhe investime kapitale

MF: Sigurohen 100 milionë euro për ballafaqim me krizën energjetike dhe investime kapitale

Më shumë se 100 milionë euro janë siguruar nga shteti për përballje me krizën energjetike dhe investimet kapitale për përmirësimin e infrastrukturës komunale në komuna. Dje në mbledhjen e qeverisë janë miratuar vendimet, qëllimi përfundimtar i së cilës është përmirësimi...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni