Rritet fluksi devizor nga turizmi

Konkurrenca e prodhimit turistik të Maqedonisë së Veriut në tregun botëror është gjithnjë e më e madhe, ndërsa kjo drejtpërdrejt reflektohet ndaj pjesëmarrjes së industrisë turistike në bruto prodhimin vendor të shtetit, kumtoi sot Agjencia për promovim dhe mbështetje të...

Ohri prej sot me linjë ajrore lidhet edhe me Milanon

Krahas linjës ajrore me qytetin Malme të Suedisë, prej sot kompania ajrore me kosto të ulët “Vizer” nga Aeroporti i Ohrit ka filluar të operojë edhe me linjë të rregullt drejt qytetit italian Milano (Malpensa). Fluturimet nga dhe drejt Milanos...

Shtrenjtohen benzinat, çmim më i ulët i dizelit

Benzina Eurosuper BS 95 prej sonte në mesnatë shtrenjtohet për 1,5 denarë, ndërsa Eurosuper BS-98 për një denar, ndërsa çmimi i dizelit dhe i vajit ekstra të lehtë për amvisëri ulet për gjysmë denari, vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë.

Please publish modules in offcanvas position.